eur:
413.48
usd:
396.47
bux:
78741.84
2024. december 22. vasárnap Zénó
Schmidt Gábor, a Honvédelmi Minisztérium sportért felelős helyettes államtitkára beszédet mond az Ezüstgerely művészeti pályázat díjátadóján az Andrássy úti HAB Hungarian Art Business művészeti galériában 2024. november 27-én.
Nyitókép: MTI/Kocsis Zoltán

Schmidt Gábor a kajakosok új kapitányáról: Tóth Dávid kitűnő csapatjátékos, aki képes egységet teremteni

Szoros volt a verseny a kenus szövetségi kapitányi posztért, nem csak a szavazás győztese, ifjabb Foltán László dolgozott kiválóan az elmúlt időszakban, hanem a két másik jelölt is – mondta az IndoRádióban a Magyar Kajak-Kenu Szövetség elnöke. Schmidt Gábor szerint a kajakosok új kapitánya, Tóth Dávid jól tudott csapatban együttműködni, a legjobb eredményeit is csapathajóban érte el, amit kamatoztathat új szerepkörében.

A hét éremmel (négy ezüst és három bronz) zárt párizsi ötkarikás játékok után új szakvezetőkkel kezdi meg a következő olimpiai ciklust a Magyar Kajak-Kenu Szövetség (MKKSZ). A szakmai igazgatói poszton már korábban Hadvina Gergely váltotta Boros Gergelyt, majd az is eldőlt, hogy a felnőtt válogatott irányítása a jövőben két pozícióra oszlik. A kajakosok szövetségi kapitánya Tóth Dávid lett, míg a kenus szakág élére ifjabb Foltán Lászlót nevezték ki. Az utánpótlás szövetségi kapitányi feladatokat Kadler Viktor látja el, megbízatása 2+2 évre szól.

A felnőtt kenus kapitányi posztra három pályázat érkezett: ifjabb Foltán László, Vajda Attila, valamint az elmúlt két olimpiai ciklusban a komplett felnőtt válogatottat irányító Hüttner Csaba adta be a jelentkezését. A Magyar Kajak-Kenu Szövetség elnöke az InfoRádióban elmondta: szoros volt a verseny a három jelölt között, mivel mindannyian jó munkát végeztek az elmúlt időszakban, amit elismert a teljes elnökség. Schmidt Gábor közölte: Hüttner Csaba felnőtt, míg ifjabb Foltán László utánpótlás szövetségi kapitányként bizonyított, az olimpiai bajnok Vajda Attila pedig versenyzői karrierjének befejezése után klubedző lett, illetve a róla elnevezett regionális akadémia nagyköveteként tevékenykedik az Alsó-Tisza és a Körösök térségének egyesületeit képviselve. Schmidt Gábor nagyon örült neki, hogy Peking olimpiai bajnoka is beadta a pályázatát, mert az utóbbi időben nagyon sok energiát fektetett abba, hogy még népszerűbbé váljon idehaza a kenusport.

A személyes meghallgatásokat követően november 22-én – amikor hivatalossá vált, hogy Tóth Dávid lesz a kajakosok kapitánya – a szövetség elnöksége a versenysport bizottság és Hadvina Gergely szakmai igazgató javaslatát elfogadva időt kért, és eredménytelennek nyilvánította a pályázati felhívást, amit azzal indokolt a grémium, hogy még több információra van szüksége annak érdekében, hogy a megfelelő döntést hozhassa meg. Ezt követően a szakmai igazgató további egyeztetéseket folytatott az illetékesekkel, valamint a szakágban érdekelt edzőkkel, és végül ifjabb Foltán Lászlót javasolta a kenus kapitányi posztra. Schmidt Gábor tájékoztatása szerint az elnökség a versenysport bizottság véleményét is figyelembe véve úgy döntött, hogy mindhárom jelöltre lehessen szavazni.

„Ez volt a legtisztább megoldás a végső döntés meghozatalát illetően, és az elnökség a szavazást követően ifjabb Foltán Lászlót hirdette ki győztesként, aki hét szavazatot kapott”

– jegyezte meg az MKKSZ elnöke.

A kajak szövetségi kapitányi pályázattal kapcsolatban Schmidt Gábor azt mondta, az olimpiai ezüstérmes Tóth Dávid nagyon színvonalas anyagot nyújtott be, majd a személyes meghallgatáson is „érett sportvezetőként nyilvánult meg”, világos, egyértelmű válaszokat adott a kérdésekre. Mint fogalmazott, nagyon meggyőző volt, és ez fontos szempont lett a végső döntéshozatalban. A sportvezető megjegyezte: talán kevesen tudják, de Tóth Dávid az elmúlt években is a kajak-kenu szövetségben dolgozott. Az egyik regionális akadémia menedzsereként, valamint a SUP szakág vezetőjeként tevékenykedett. Utóbbi szakágban pedig nagyon komoly eredményeket értek el a magyarok az elmúlt világversenyeken. Schmidt Gábor szerint a szövetség vezetősége értékelte ezt az elvégzett, eredményes munkát.

Mint mondta, Tóth Dávid kitűnő kajakos hírében állt, véleménye szerint az egyik legjobb technikai tudású magyar versenyző volt az elmúlt évtizedekben. Kiemelte vele kapcsolatban, hogy

„mindig kitűnő csapatjátékos volt”, jól tudott csapatban együttműködni, a legjobb eredményeit pedig csapathajóban érte el,

hiszen kettesben vagy négyesben nyert érmeket a világversenyeken, köztük olimpiai ezüstöt és világbajnoki címet is.

Schmidt Gábor úgy véli, Tóth Dávid szövetségi kapitányként kamatoztatni tudja tudását, eddigi tapasztalatait. „Ő egy olyan személyiség, aki képes egységet teremteni, különböző, akár eltérő véleményeket szintetizálni. Az elmúlt években nagyon komoly energiát fektetett a saját képzésébe, hiszen elvégezte a mesterképzést is. Sok olyan komoly dologban vett részt az elmúlt időszakban, ami reményeink szerint az előnyére fog válni” – tette hozzá a Magyar Kajak-Kenu Szövetség elnöke.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×