"Bárkit kaptuk volna, úgy gondolom, hogy nehéz ellenfél lett volna, így nyilván van benne egy kis csavar, hogy Viperstől kaptunk ki tavaly a döntőben, illetve tavalyelőtt az elődöntőben, úgyhogy még nagyobb revans van bennünk. Ismételném önmagam, hogy tényleg bárhogy alakult volna ez a sorsolás, mi ugyanúgy állnánk hozzá bármelyik csapathoz" – mondta a hétvégi ellenfeléről az InfoRádióban Fodor Csenge, a Győr kézilabdázója.
A két együttes alapfilozófiája változatlan: ha megnézik egymás mérkőzéseit, nagyjából ugyanaz a csapat tematikája, de játékoskeretben nyilván változott. "Szerintem mindegyik csapat erősödött, úgyhogy kíváncsi lesznek a végkimenetelre. Azt tudnám csak mondani változásképpen, hogy más jellegű játékosok érkeztek, mint tavaly, de a Vipersnél is" – mondta Fodor Csenge.
A Győr idén még nem találkozott a Vipers együttesével, úgyhogy testközelből még "nem ismerik őket" ebben a szezonban.
Bíznak abban, hogy meglephetik őket. Erre előző héten is elkezdtek készülni, úgyhogy reméli, úgy mennek oda, hogy mindent kisujjból kiráznak, és tartják magukat a taktikához.
Elmék csatája
A kézilabdázó szerint a Final Four inkább "az elmék csatája" is, hiszen a taktikai háttér mellett az számít, hogy melyik csapat bírja jobban mentálisan. Ennek érdekében az egyéni sportolók, de a csapatok is szoktak sportpszichológussal, mentáltrénerrel dolgozni. "Mi egymásnak vagyunk a sportpszichológusai, mentáltrénerei. Lehet, hogy van olyan, aki a csapaton belül egyénileg igénybe vesz ilyen segítséget, de mi a lányokkal az öltözőn belül, illetve a stábunkkal nagyon sokat kommunikálunk, és szerintem ilyen szempontból nincs baj senkivel" – fejtette ki a sportoló.
Hozzátette: ha nagyobb a tét, akkor érezni lehet a feszültséget az öltözőben, de ilyenkor megpróbálják megnyugtatni egymást, úgyhogy ezt megoldják.