eur:
413.48
usd:
396.47
bux:
78741.84
2024. december 22. vasárnap Zénó
Surface of an outdoor olympic swimming pool
Nyitókép: EvrenKalinbacak/Getty Images

Egy rekordot máris tart a budapesti vizes-vb

Kiderült, mennyit érnek az érmek és a világcsúcsok.

Rekordösszegű pénzdíj, 5 720 000 dollár várja a június 18. és július 3. között sorra kerülő, budapesti központú vizes világbajnokság résztvevőit. A nemzetközi szövetség (FINA) hírleveléből kiderül, hogy a világcsúcsokért további 50 ezer dollár jár majd.

Úszásban és nyíltvízi úszásban 20 ezer dollárt ér az első hely, 15 ezret a második és 10 ezret a harmadik, de még a nyolcadik helyezett is kétezer dollárt kap. Vízilabdában a győztes csapat 80 ezerrel gazdagodik.

Műugrásban és a műúszás egyéni, illetve páros számaiban ugyancsak 20 ezer jár az aranyérem mellé, csapatban 50 ezer lesz a jutalom.

A FINA vezető testülete arról is határozott, hogy a vb kvalifikációs rendje megegyezik azzal, amelyet a fukuokai eseményre lefektettek, azzal a kitétellel, hogy a határidő május 15-e.

Idén - májusban - eredetileg a japán városban rendezték volna a világbajnokságot, amelyet tavalyról halasztottak el, de a FINA február elején bejelentette, hogy az eseményt tovább halasztják, s Fukuoka 2023-ban lesz házigazda. A 2023 novemberére kiírt dohai vb-t pedig 2024 januárjára halasztják.

Február 7-én aztán azt is bejelentették, hogy az újonnan kiírt 2022-es vb-nek Budapest lesz a házigazdája, illetve központja. A tervek szerint az úszás és a műugrás a Duna Arénában, a szinkronúszás a margitszigeti Széchy Uszodában, a vízilabda a Hajós Uszoda ötvenese mellett Debrecenben, Sopronban és Szegeden, a nyíltvízi úszás pedig a Lupa-tavon zajlik majd.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Miután szombaton évzáró nemzetközi sajtótájékoztatót tartott a miniszterelnök, vasárnap este az M1-nek is interjút adott. Meglátása szerint Brüsszel nagy árat fog fizetni azért, hogy még mindig úgy gondolja, mindent az eddigiek szerint kell tovább csinálni. Ukrajnában és a világban is új realitás van, ehhez kell alkalmazkodni, Magyarország is ezt teszi a gazdasági semlegességgel és a jövő évi költségvetéssel is. "Jobban fogunk élni, de hogy szebben tudunk-e, ez a kérdés" - zárta az interjút.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×