Három nappal korábban családja arról tájékoztatott, a sportoló nem érezte jól magát, ezért kórházba került koronavírus-fertőzéssel, hiába vigyázott magára.
"Az egész család kényesen ügyel a rendszeres fertőtlenítésre, maszkviselésre és a biztonságos távolságtartásra, mégis sokakhoz hasonlóan édesanyám is elkapta a koronavírust. Hálásak vagyunk az orvosok és ápolók odaadó munkájáért!" - közölte a napokban gyermeke.
A Magyar Sportlövők Szövetségének pénteki közleményéből az derül ki, hogy már hosszabb ideje küzdött a betegséggel: "Gyászol a magyar sportlövészet, pótolhatatlan veszteség érte a sportágunkat, 56 éves korában elhunyt Igaly Diána. A Magyar Sportlövők Szövetségének alelnöke, olimpiai, világ- és Európa-bajnok hosszas küzdelem után feladta a harcot a koronavírussal szemben".
Mindig köztünk maradsz, ragyogni fogsz mint a csillagok. Nyugodj békében Dia! ??
Közzétette: István Péni – 2021. április 8., csütörtök
Igaly Diána halálának hírét Sinka László, a magyar szövetség főtitkára erősítette meg pénteken reggel az MTI-nek.
Igaly Diána a magyar sportlövészet egyik legnagyobb alakja, női skeetben mindent megnyert, amit lehetett. Olimpián 2004-ben, világbajnokságon 1998-ban és 2002-ben, Európa-bajnokságon pedig 1989-ben diadalmaskodott egyéniben. A szakág ötkarikás debütálásán, a 2000-es sydneyi játékokon bronzérmet nyert, összességében vb-n 11, Eb-n pedig 13 alkalommal állt dobogóra.
Az MSSZ közleményében jelezte, hogy az év sportlövőjének ötször megválasztott, 2019-ben pedig életműdíjjal jutalmazott bajnokát saját halottjának tekinti.
Igaly az MTI-nek 2015-ben, 50. születésnapja alkalmából adott interjúban versenyzői karrierét három szakaszra bontotta. Elárulta, hogy 1997-ben, amikor az első szakasz édesapja, a korábbi kiváló versenyző, Igaly Miklós halálával lezárult, ő a visszavonuláson is elgondolkodott, ám végül éppen apja szavai győzték meg arról, hogy folytatnia kell.
"Édesapám úgy halt meg, hogy már tudta, az olimpiai indulás is elérhetővé vált a számomra, s nekem ugyan nem, de édesanyámnak azt mondta, hogy ott leszek. Amikor halála után anyukám elmondta mindezt, akkor döntöttem úgy, hogy folytatom, s noha addig is sikeres voltam, a következő évben világbajnokságot és ezzel kvótát nyertem" – mondta akkor Igaly, hozzátéve, hogy egészen az athéni olimpiai sikerig minden évben tudott komoly versenyt nyerni, a csúcson volt.
Később komoly lőtérproblémákkal küzdött éveken át, a 2008-as pekingi játékokra ennek ellenére ki tudott jutni és ott a 13. helyen végzett, majd a londoni olimpiára is megpróbált kijutni, ám az már nem sikerült neki. A 2012-es évben helyet kapott a magyar szövetség új vezetésében, és – amellett, hogy edzőként is tevékenykedett – egészen haláláig az MSSZ alelnökeként dolgozott.
Igaly Dianát a Magyar Olimpiai Bizottság is saját halottjának tekinti.
Az utolsó beszélgetés
Igaly Diánával az InfoRádió tavaly júniusban készített utoljára interjút, ebben ezt mondta:
"A 2000-es olimpiára világcsúccsal elért világbajnoki címmel jutottam ki, az ötkarikás bronzérem pedig olyan erőt adott, úgy szárnyra kaptam, hogy éreztem, még van bennem két-három olimpia. Végül nem lett, de az athéni olimpiára teljes mértékben kicsúcsosodott a pályafutásom. Hálás vagyok a sorsnak, hogy ezt megkaphattam. Megéltem azt az időszakot, amikor még nem volt olimpiai programon a női skeet, mindig hátrányban voltam, pedig pont ugyanannyit dolgozunk, pont ugyanannyi lemondással jár a mi munkánk, nagyon komoly felkészüléssel járó időszakok voltak akkor az Eb-k és a vb-k előtt is. De ez nem negatívum, mindig úgy éltem meg a sikereimet, hogy magamnak, a családomnak, a barátaimnak és a szurkolóimnak győztem. A köz szemében azért ez mindig kevesebb volt, én úgy éreztem - egészen az olimpiai bronzéremig. Az aranyérem aztán mindent vitt."