eur:
392.92
usd:
363.45
bux:
72351.87
2024. július 4. csütörtök Ulrik
Kulcsár Krisztián, a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) elnöke felszólal a szervezet közgyűlésén a budapesti Larus rendezvényközpontban 2019. május 24-én.
Nyitókép: MTI/Mónus Márton

A MOB által régóta áhított fordulat jöhet a tokiói olimpián

Fontos lenne megfordítani az elmúlt évtizedek trendjeit, és a rióinál nagyobb magyar sportolói létszámmal szerepelni jövő nyáron Tokióban – fejtette ki az InfoRádiónak Kulcsár Krisztián, a Magyar Olimpiai Bizottság elnöke.

Kulcsár Krisztián szerint a tokiói nyári olimpiáig hátralévő mintegy tíz hónap miatt egyelőre nehéz megnyugtató módon kommunikálni, hogy a mostani kvalifikációs időszak sikeres-e, vagy sem, tekintve, hogy a sportágak nagy részében nem egy versenyen dől el a kvóták sorsa.

Miután az a prognózis, amivel a Magyar Olimpiai Bizottság négy hónappal ezelőtt előállt, az eltelt időszak tükrében sem változott – fogalmazott a szervezet elnöke –, következésképpen az a fajta várakozás, amivel a delegációk mérető illetően Tokió elé néznek, továbbra is megalapozott.

A sportvezető az InfoRádiónak nyilatkozva azt is megjegyezte, amennyiben sikerülne a riói 160 fős létszámot elérni, vagy akár túl is szárnyalni, egy hosszú, több olimpiász óta tartó trendet sikerülne megfordítani, hiszen

1992 óta a magyar csapat létszáma folyamatosan csökken.

A Magyar Olimpiai Bizottság egyébként lát esélyt erre, a prognózisában is egy 150 és 180 fős sportolói létszámmal számoltak, a két szám közötti nagy különbség pedig azért van, mert a kiutazó csapat méretét döntően befolyásolni fogja a csapatsportágak sikeres, vagy sikertelen kvalifikációja – magyarázta Kulcsár Krisztián, aki szerint a Rióiban bezsebelt

8 aranyérem Tokióban is összejöhet.

Az elnök úgy látja, az olimpia előtti időszakban a MOB és a szövetségeknek az a dolga, hogy a meglévő állományból próbálják azokat a versenyzőket kiemelni, és oly módon támogatni őket, hogy a legsikeresebben tudjanak szerepelni, ami természetesen nem azt jelenti, és főként azokban a sportágakban, amelyekben erre nagyobb a rászorultság, hogy az utánpótlással ne kellene foglalkozni. Olimpiai év ide vagy oda, rájuk mindig nagy hangsúlyt kell fektetni, azonban egy világbajnokság vagy egy olimpiai előtt a válogatott versenyzőket kell támogatni, szögezte le.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.07.05. péntek, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×