Két játékos, az egyiptomi Sam Morsey és a panamai Ismael Díaz harmadosztályú klubcsapatból érkezik a jövő csütörtökön kezdődő világbajnokságra. Előbbi az angol Wigan Athletic, utóbbi pedig a spanyol Deportivo Fabril csapatának tagja volt. A 32 válogatott játékosai 54 ország 64 bajnokságában futballoztak a legutóbbi idényben. Ezt a rangsort Anglia (124 játékos) és az angol első osztály, a Premier League vezeti (106 játékos).
A teljes mezőny 736 játékosa 311 különböző klubcsapatban szerepel.
A legtöbben az angol bajnok Manchester City (16) együtteséből kerültek hazájuk válogatottjába,
és további 11 olyan futballista léphet pályára a vb-n, aki korábban megfordult a klubnál. A Real Madrid (15) és az FC Barcelona (13) is komoly létszámmal képviselteti magát. Bár az olasz csapat nem jutott ki a vb-re, a Juventust 11, a Napolit hat, az AC Milant és a Sampdoriát pedig egyaránt öt futballista képviseli majd. Magyar kapcsolata a panamai Anibal Godoynak van, aki 2013 és 2015 között a Honvéd játékosa volt, 24-szer szerepelt a magyar bajnokságban.
A legidősebb csapat Costa Rica válogatottja,
amelynek átlagéletkora jövő csütörtökön, a nyitómérkőzés napján 29 év és 203 nap lesz. Ugyanekkor Nigéria legjobbjainak átlagéletkora 25 év és 337 nap lesz, ezzel az övék a legfiatalabb csapat a tornán. A legidősebb játékos az egyiptomi kapus, Esszám el-Hadari 45 éves és 150 napos lesz június 14-én, ezzel megdönti a kolumbiai Farid Mondragon csúcsát, aki a legutóbbi, brazíliai torna óta a világbajnokság történetének legidősebb játékosa volt.
Az ausztrálok iráni származású támadója, Daniel Arzani 19 éves és 161 napos lesz, így ő az oroszországi vb-mezőny legfiatalabb játékosa. Összesen heten vannak 20 év alattiak. Legutóbb az 1990-es tornán fordult elő, hogy egyik keretben sem szerepelt 18 éven aluli futballista.
Számos csapat érkezik külföldön született futballistákkal a tornára,
a marokkói 23 tagú keret tagjai közül például csak hatan születtek az észak-afrikai országban,
társaik közül nyolcan Franciaországban, öten Hollandiában, ketten Spanyolországban születtek, további egy-egy játékos pedig Belgiumban és Kanadában.
A hivatalos adatok szerint a válogatottak közül Szerbia a legmagasabb (186,04 centiméteres átlaggal), a labdarúgók közül pedig a horvát kapus, Lovre Kalinic 201 cm-rel. A belga kapus Thibaut Courtois, az argentin védő, Federico Fazio és a dán hátvéd, Jannik Vestergaard 199 cm-es. A legalacsonyabb Szaúd-Arábia csapata (177 cm), illetve középpályásuk, Jaja al-Sehri (164 cm) lesz.
A legsúlyosabb a panamai Roman Torres 99 kg-val, hárman, az angol Harry Maguire, a dán Jannick Vestergaard és a szaúdi kapus, Abdullah Al-Mayouf egy kg-val kevesebb nyom. A legkönnyebb a japán támadó középpályás, Inui Takasi, mindössze 59 kg-val, az angol Jesse Lingard pedig 60 kg-s.
A vasárnapi adatok szerint a válogatottságok száma alapján Mexikó a legtapasztaltabb, tagjai ugyanis 1426 mérkőzésnél járnak, ami 62-es átlagot jelent. Ilyen szempontból Tunézia lesz a legkevésbé rutinos 462 (átlagban 20) mérkőzéssel, de Anglia (465) is hasonló mutatókkal rendelkezik.