eur:
409.43
usd:
374.78
bux:
74343.85
2024. november 5. kedd Imre

Így kerül a nagymama A hét mesterlövész című filmbe

A Torontói Filmfesztivált csütörtökön megnyitó western, A hét mesterlövész, Antoine Fuqua harmadik közös munkája Denzel Washingtonnal. A rendező a produkcióról elárulta, hogy gyerekkora óta rajong a western-műfajért, és minden filmjénél arra gondol: vajon tetszene-e a nagymamájának.

A hét mesterlövész új feldolgozása John Sturges 1960-ban forgatott klasszikusa nyomán készült, amely maga is remake volt, Kuroszava Akira A hét szamuráj című filmje ihlette. Fuqua a torontói premier előestéjén beszélt a The Hollywood Reporternek a szereplőválogatásról és arról az ajándékról, amellyel a film forgatása közben elhunyt zeneszerző, James Horner lepte meg.

Az 50 éves rendező elmondta, hogy gyerekkora óta rajong a westernekért, gyakran nézte őket nagymamájával és édesanyjával. Nagy kedvencük volt A hét mesterlövész, nagyanyja Yul Brynnerért volt oda. Fuquát különösen az a jelenet ragadta meg, amikor Yul Brynner és Steve McQueen elhatározzák, hogy eltemetik az elesett helyieket a temetőben.

"Csupán azért, mert így tartották helyesnek. Először láttam egy filmben, hogy foglalkozni akar az előítéletekkel" - idézte fel, hozzáfűzve, hogy ez nagy hatással volt rá.

A szereplőválasztásnál nyomban felmerült benne Denzel Washington, akivel a Kiképzés és A védelmező című filmjét is forgatta, és felkereste New Yorkban, ahol egy ebéd mellett meggyőzte őt arról, hogy el kell játszania a szerepet, amelyet egykor Brynne alakított. Chris Pratt, akit Steve McQueen szerepére szemelt ki, éppen egy másik filmmel flörtölt, amikor felajánlotta neki a munkát.

"Pár nap múlva felhívott és énekelni kezdte, hogy 'Oh, Shenandoah', én pedig rávágtam: 'Ő az. Ő Steve McQueen."

Fuqua a lapnak elmondta: mivel egy klasszikus film új feldolgozását kellett elkészítenie, a legnagyobb tanulság az volt számára, hogy miközben megvannak a saját elképzelései, tiszteletben kell tartani a film DNS-ét és bizonyos olyan elemeit, amelyek nagyon emlékezetesek, hogy tekintettel legyen azokra, akik szerették az eredeti produkciót.

"A hét mesterlövész forgatásakor folyton arra emlékeztem, mit éreztem, amikor 12 évesen a nagymamámmal néztem a filmet" - mondta, megjegyezve, hogy amikor egy filmen dolgozik, mindig arra gondol, vajon tetszene-e a nagymamájának.

A film szereposztásával kapcsolatban kijelentette, hogy nem a sokszínűségre törekvés aktuális hollywoodi nyomása motiválta a válogatásnál: saját felelősségének érzi, hogy új színes tehetségeknek, művészeknek adjon lehetőséget. Ethan Hawke és Vincent D'Onofrio mellett a dél-koreai szupersztár Lee Bjung-hun, a mexikói Manuel Garcia-Rulfo és Martin Sensmeier indián színész is szerepet kapott a westernben.

A remake zenéjét a forgatás közben elhunyt James Horner szerezte. Fuqua elmondta, hogy négy hete foglalkozott a produkcióval, amikor Horner elhunyt, még nem volt elég alkalmuk megbeszélni a filmzenét. De kiderült, hogy a zeneszerző halála előtt egy meglepetést készített neki: hét dalt komponált a filmhez.

"Lejátszották nekem, és egyszerűen csodálatos volt" - mesélte Fuqua hozzátéve, hogy az egész stábot inspirálta Horner muzsikája.

Címlapról ajánljuk

Horn Gábor: a tendenciák alapján az amerikai elnökválasztáshoz hasonló párharc lehet itthon is 2026-ban

A Republikon Intézet legfrissebb közvélemény-kutatása szerint a Fidesz-KDNP 37, míg a Tisza Párt 36 százalékon áll a biztos pártválasztók között. A mostani felmérés alapján még a Mi Hazánk és a DK jutna be a parlamentbe, ha most vasárnap tartanák a választásokat. A Republikon Alapítvány kuratóriumi elnöke az InfoRádióban elmondta: ha Orbán Viktor–Magyar Péter kérdéssé szűkül le a választás bő másfél év múlva, a többi párt nagyon nehéz helyzetbe kerülhet.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.06. szerda, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Eötvös József Kutatóközpont Amerika Kutatóintézetének tudományos munkatársa
Amerikai elnökválasztás 2024: ma eldől Trump és Harris küzdelme, de egyre több a probléma

Amerikai elnökválasztás 2024: ma eldől Trump és Harris küzdelme, de egyre több a probléma

A mai nappal pont kerül a számtalan váratlan fordulatot hozó 2024-es amerikai választási kampány végére, és eldől, hogy az Egyesült Államok következő elnökét Donald Trumpnak vagy Kamala Harrisnek fogják hívni. A küzdelem rendkívül szorosnak ígérkezik: a billegő államokban és az országos pollokban is fej-fej mellett vannak a jelöltek. Az első, Dixville Notchból érkező eredmény döntetlen is lett. Ideális esetben holnap reggelre lehet már látni, ki lesz a következő elnök, de nem teljesen kizárható, hogy ismét kell néhány napot várnunk. Közben a választás folyamatát vihar, áradás, technikai problémák és bombafenyegetések hátráltatják. A legfrissebb fejleményekről és választási eredményekről szóló percről-percre tudósításunkat alább követhetik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. november 4. 12:36
×
×
×
×