eur:
401.98
usd:
370.84
bux:
0
2025. március 31. hétfő Árpád

Múzeum+ Cirkusz a Nemzeti Galériában

Rendhagyó tárlatvezetések, zenei és táncprodukciók várják a Magyar Nemzeti Galéria (MNG) csütörtöki Múzeum+ Cirkusz estjének látogatóit a Picasso. Alakváltozások, 1895-1972 című időszaki kiállítás mellett.

A cirkusz csillogó, ragyogó világa, az akrobaták testi szépsége, a produkciók mozgalmassága, a szín- és fénykavalkád már a 19. század utolsó évtizedeiben is vonzotta a festőket - emlékeztet a Nemzeti Galéria.

Mint közölték, ezen az estén az MNG-ben minden a cirkuszról szól: a tárlatvezetések, a zenei és táncprodukciók is a cirkusz világát idézik.

A Duda Éva Társulat Virtus című táncelőadása az első olyan magyar produkció, amely a kortárs tánc és az underground cirkuszi világ ötvözéséből született. A Cirkusz-KA társulat az utóbbi években Európa legkülönbözőbb színpadain lépett fel, Álom-világzene című koncertjükön saját kulturális örökségüket és távoli világok zenéit, a flamenco, a fado elemeit, fűszerezik magyar népdalok világával és a jazzel. A Múzeum+ esten a Picasso életművét áttekintő időszaki tárlat is 22 óráig látogatható.

A Élő Múzeumcafé beszélgetéssorozat ezúttal arra a kérdésre keresi a választ, hogy miként és miért vált Picasso a világ talán legismertebb festőjévé. A Nemzeti Galéria Picasso-kiállítása kapcsán ezúttal a Vojnich Erzsébet-Szüts Miklós és a Soós Nóra-Győri Márton festőművész-házaspárokat hívták meg, hogy a festőről és a festészetről kérdezze őket Martos Gábor művészeti szakíró.

Címlapról ajánljuk
Kiszámolták, mennyibe kerül Ukrajna EU-csatlakozása: fejenként kétmillió forint

Kiszámolták, mennyibe kerül Ukrajna EU-csatlakozása: fejenként kétmillió forint

A Magyar Külügyi Intézet és a Mathias Corvinus Collegium közös konferenciáján elhangzott, hogy az ukrán uniós csatlakozás teljes költsége öt év alatt majdnem két és fél ezer milliárd euróba kerülne, ami az Európai Unió 2025-ös költségvetésének több mint 12,5-szerese. A részletekről Siklósi Péter, a Magyar Külügyi Intézet vezető kutatója számolt be az InfoRádióban.

Salát Gergely: kifulladt az eddigi kínai növekedési modell, váltásra van szükség

Belső gazdasági problémákkal küzd Kína, paradigmaváltásra van szükség, ami a híresen nagy megtakarításokkal rendelkező lakosságot is komolyan érinti – erről beszélt a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa az InfoRádióban. Salát Gergely elmondta: a kínai vállalatok a bizonytalanságok ellenére hosszú távra terveznek Magyarországon.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.03.31. hétfő, 18:00
Demkó Attila
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet programvezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×