eur:
402.8
usd:
372.11
bux:
88686.46
2025. április 1. kedd Hugó

Szexi nő, remix, vonó - Magyar költőnek ettől jó!

Megünnepeltük idén is a magyar költészet napját, de vajon hányan olvastak verset április 11-én, az iskolásokat nem számítva? Aki lusta olvasni, annak ott a világháló legnagyobb csatornája, ahol már amerikai sztárok is népszerűsítik a magyar költőket. Kérdés, milyen eredménnyel?

A nézettség, a kattintás nagy úr, így nem tiszteletlenség talán összekötni a versek netes élvezetét a látogatottsági mutatók böngészésével. A költészet napján belenéztünk a YouTube forgatagába, miként is boldogulnak ott a legismertebb magyar költők.

Csatangolva a YouTube kínálatában, hamar feltűnik, hogy a versek látogatottságát két segítő emelheti magasra: egy amerikai filmsztár, vagy egy jó magyar zene. A magyar költészet tiszteletére megszondáztuk a csatornát, és az alkalomhoz illően József Attila Születésnapomra című versénél találtuk a legnagyobb nézettségi számot.

A Csík zenekar feldolgozását 1,4 millióan látták/hallották a YouTub-nak köszönhetően. Ennyi kattintással a fasorban sem lennénk a popsztárok százmilliós látogatottsága mögött, de próbáljunk örülni ennek is...

Az utóbbi időben egyre több a szinkronszínészes, amerikai sztáros versremix, amelyek szintén igen sikeresek, köszönhetően Boldizsár Péternek. Ebben a kategóriában a Nagy László - Gáti Osztár - Sylvester Stallone trió vezet:

Kosztolányi Dezső, Básti Juli és Sharon Stone egymásratalálása is jól hasít, bár a Stallone-csapathoz képest szerényebben.

A segédeszközök nélküli versenyszámot, az Elemi ösztön - Kosztolányi kombót is megelőzve, egy igazi klasszikus, A walesi bárdok nyeri, köszönhetően Sinkovits Imrének.

A további "sorrend":

Latinovits Zoltán/AdyEndre: Őrizem a szemed

Latinovits Zoltán/József Attila: Eszmélet

Latinovits Zoltán/Radnóti Miklós: Nem tudhatom

Latinovits Zoltántól is hallhatjuk Kosztolányi Dezső híres versét: Akarsz-e játszani:

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.04.01. kedd, 18:00
Csicsmann László
Közel-Kelet szakértő, a Budapesti Corvinus Egyetem tanára
Mégis mi lesz, ha Donald Trump tényleg megtámadja Grönlandot?

Mégis mi lesz, ha Donald Trump tényleg megtámadja Grönlandot?

Néhány hónapja még teljesen abszurd lett volna arról elmélkedni, hogy mi lenne, ha az Egyesült Államok megtámadna egy másik NATO-tagállamot, Donald Trump amerikai elnök viszont láthatóan mindenképpen meg akarja szerezni magának a Dániához tartozó Grönlandot. Trump több ízben beszélt arról is, hogy legrosszabb esetben még akár az amerikai haderőt is hajlandó lenne használni saját szövetségesével szemben, hogy az északi területet uralma alá hajtsa. Bár még sosem történt ilyen, és a NATO alapszerződése nem tér ki rá, alapvető sejtéseink lehetnek, mi történne, ha egy NATO-tagállam megtámadna egy másikat, Amerika katonai erőben való túlsúlya azonban most mindenképpen komplikálttá teszi a helyzetet.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2025. március 31. 14:21
×
×
×
×