eur:
413.94
usd:
396.69
bux:
78741.84
2024. december 23. hétfő Viktória
Az orosz védelmi minisztérium videójáról készített képen egy orosz Iszkander műveleti-taktikai rakétarendszer a nem hadászati nukleáris erők orosz-fehérorosz hadgyakorlatának második szakaszában egy nem megnevezett oroszországi helyszínen a manőverek megkezdésének napján, 2024. június 11-én.
Nyitókép: MTI/EPA/Orosz védelmi minisztérium

Rettegett fegyvereket kapott Irán az oroszoktól

Vlagyimir Putyin korábban már felvetette annak lehetőségét, hogy „Amerika ellenségeit” modern, nagy hatótávolságú fegyverrendszerekkel támogathatja.

Iszkander-rakétarendszereket és Murmanszk-BN elektronikus harcászati rendszereket adott Iránnak Oroszország - írja a Kyiv Post cikke nyomán a Portfolio. Az ukrán lap izraeli értesülésekre hivatkozik.

Mint írják, az első szállítmányok már meg is érkeztek Iránba, velük együtt az üzemeltetésükhöz szükséges orosz specialisták is.

Az Iszkander egy körülbelül 500 kilométeres hatótávolságú rakétarendszer, a Murmanszk-BN pedig elektronikus kommunikációs rendszereket képes megbénítani, akár 5000 kilométeres távolságból.

Az Iszkander nem kifejezetten veszélyes Izraelre, ugyanis az Irántól több mint 1000 kilométeres távolságra fekszik. Azonban lehetséges a rendszert R-500-as cirkálórakétákkal is felszerelni, amik hatótávolsága viszont elérheti az 1500 kilométert is.

Nemrég Szergej Sojgu, az orosz nemzetbiztonsági tanács elnöke személyesen is Iránba érkezett. A térségben most nagyon jelentős a feszültség, Irán bármikor megtámadhatja Izraelt, megtorlásból azért, mert vélhetően megölték Iszmail Hanijét, a Hamász politikai vezetőjét - írják.

Vlagyimir Putyin orosz elnök korábban elvi lehetőségként emlegette, hogy akár korszerű, nagy hatótávolságú fegyverekkel is felszerelik azokat az országokat, melyek ellenségesek Amerikával.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Miután szombaton évzáró nemzetközi sajtótájékoztatót tartott a miniszterelnök, vasárnap este az M1-nek is interjút adott. Meglátása szerint Brüsszel nagy árat fog fizetni azért, hogy még mindig úgy gondolja, mindent az eddigiek szerint kell tovább csinálni. Ukrajnában és a világban is új realitás van, ehhez kell alkalmazkodni, Magyarország is ezt teszi a gazdasági semlegességgel és a jövő évi költségvetéssel is. "Jobban fogunk élni, de hogy szebben tudunk-e, ez a kérdés" - zárta az interjút.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×