Infostart.hu
eur:
396.67
usd:
337.84
bux:
101380.77
2025. július 27. vasárnap Liliána, Olga
Földközi-tenger, 2024. február 25.A brit védelmi minisztérium (MOD) által közreadott felvételen bevetésre indul a brit királyi légierő (RAF) egyik Typhoon FGR4 harci repülőgépe a jemeni húszi lázadók állásai elleni újabb brit-amerikai katonai művelet idején, 2024. február 24-én egy meg nem nevezett légitámaszponton a Földközi-tengeren. A londoni védelmi minisztérium szerint a két szövetséges légierő négy Typhoonnal nyolc jemeni helyszínen összesen tizennyolc célpontra mért precíziós csapásokat, válaszul a húszik által kereskedelmi és hadihajók ellen elkövetett folytatódó vörös-tengeri támadásokra.
Nyitókép: MTI/EPA/MOD/RAF

Megint bombatalálatok érték a húszi lázadók katonai bázisait

A brit és az amerikai légierő közös akciójának célja az volt, hogy visszatartsa a jemeni húszi lázadókat a vörös-tengeri és az ádeni-öbölbeli tengerhajózás elleni folyamatos támadásokban.

Ismét támadásokat indított a brit és az amerikai légierő a jemeni húszi lázadók katonai létesítményei ellen. A londoni védelmi minisztérium tájékoztatása szerint a közös művelet célja az volt, hogy visszavesse a húszik kapacitásait a vörös-tengeri és az ádeni-öbölbeli tengerhajózás elleni folyamatos támadások végrehajtására. A tárca közölte: ezekben a támadásokban ártatlan vietnámi és Fülöp-szigeteki tengerészek vesztették életüket, több kereskedelmi hajó megrongálódott, a Rubymar nevű brit teherhajó pedig elsüllyedt.

A felderítési adatok alapján sikerült azonosítani a jemeni Hodeida kikötőváros közelében, két helyszínen számos olyan épületet, amelyekben drónok földi irányító létesítményei működtek. Ezekben az épületekben a húszik nagy hatótávolságú drónokat is tároltak.

Sikerült azonosítani olyan föld-levegő típusú fegyvereket is, amelyeket a húszik a tengerhajózás védelme érdekében folytatott szövetséges műveletek hátráltatására használtak.

A brit védelmi minisztérium arról is beszámolt, hogy Hodeidától délre, ugyancsak a jemeni tengerparton sikerült azonosítani több olyan húszi létesítményt, amelyeknek szerepük volt a tengerhajózás elleni hadjárat vezénylésében és ellenőrzésében.

A csütörtök éjjeli műveletben a brit királyi légierő (RAF) Typhoon FGR4 típusú harci repülőgépei ezeken a helyszíneken hajtottak végre légitámadásokat Paveway IV irányított bombák bevetésével. A műveletet Voyager üzemanyag-utántöltő repülőgépek támogatták. A minisztérium megjegyezte:

a légicsapások tervezői a lehető legnagyobb gondossággal törekedtek a polgári lakosságot és a nem katonai jellegű infrastruktúrát érintő kockázatok minimalizálására.

Az Irán által támogatott jemeni húszi lázadók rendszeresen támadnak kereskedelmi és hadihajókat a Vörös-tengeren és környékén azóta, hogy Izrael hadműveleteket kezdett a gázai övezetet uraló Hamász iszlamista terrorszervezet ellen. A brit és az amerikai légierő az elmúlt hónapokban is többször támadta a húszik jemeni katonai létesítményeit.


VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk
Csodakeksz a Semmelweis Egyetemtől – a mentesség nem minden

Csodakeksz a Semmelweis Egyetemtől – a mentesség nem minden

A fejlesztésről Hajas Lívia, a Semmelweis Egyetem Dietetikai és Táplálkozástudományi Tanszékének tanársegédje, a snack egyik kidolgozója beszélt az InfoRádióban. A kutató elárulta, miért innovatív az ő gluténmentes kekszük más hasonló termékekhez képest.

Orbán Viktor: megalakulnak a Digitális Polgári Körök, növekszik a III. világháború esélye

A kormányfő szombat délelőtt szólalt fel az erdélyi Tusnádfürdőn. A beszéd reggelén egy rejtélyes üzenet jelent meg a Facebook-oldalán: DPK. Erre megadta a magyarázatot, illetve beszélt az EU szétesésének és egy újabb világháború kialakulásának veszélyéről, valamint arról, miért Közép-Európáé a jövő és mi a magyar nagystratégia.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.07.28. hétfő, 18:00
Bóka János
európai uniós ügyekért felelős miniszter
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×