eur:
411.21
usd:
392.72
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Asian young woman using a smartphone in the airport departure terminal. traveling after covid-19 reopening country border.
Nyitókép: Twenty47studio/Getty Images

Covid: Jelentős lazításra szánta el magát Kína

Kína csütörtöktől több mint 70-nel növelte azon országok számát, amelyeket turistái meglátogathatnak, miután feloldotta a koronavírus miatti korlátozásokat.

A döntés nyomán az országba irányuló és onnan induló nemzetközi járatok száma fokozatosan visszatér a járvány előtti szintre.

Kína szigorú zárlatokat és drákói utazási ellenőrzéseket vezetett be az országon belül, és szinte teljesen lezárta határait, miután 2019 végén először azonosították a SARS-CoV-2-t, vagyis az új típusú koronavírust a közép-kínai Vuhanban.

Ezeket a korlátozásokat tavaly év végén kezdték feloldani, de a kormányzat várt az útlevelek újbóli kiállításával és a külföldi turisták beengedésével, valamint azzal, hogy állampolgárai számára lehetővé tegye a külföldi utazást.

A pekingi külügyminisztérium számos ajánlást, útmutatást is közzétett.

A tárca azt írta, szeretne emlékeztetni minden kiutazó turistát, hogy „minden utazás előtt jól készüljenek fel, maradjanak biztonságban és egészségben, és mutassanak udvariasságot utazás közben, élvezzék az utazást és biztonságos hazautazást”.

A kínai turisták általában utazási irodák által szervezett társas utakon vesznek részt. A világjárvány előtti időszakban nagyobb számban utaztak és összességében többet költöttek, mint bármely más nemzetiség. A McKinsey üzleti tanácsadó cég adatai szerint vásárlásaik 2019-ben 255 milliárd dollár bevételt képeztek.

A kínai turisták költésének legnagyobb haszonélvezői közé Thaiföld, Japán, Ausztrália és az uniós országok, köztük Németország tartozott, mivel viszonylag egyszerű volt a vízum- és repülőjegyszerzés.

Josihiko Isozaki japán kabinetfőnök-helyettes csütörtökön elmondta, hogy Japán és Kína megállapodott a két ország közötti turizmus újjáélesztéséről, amikor vezetőik tavaly novemberben megbeszélést folytattak.

Bár nem világos, hogy a kínai utazásszervező cégek tevékenysége milyen gyorsan indul újra, az utazási lehetőségek kibővítése azt jelenti, hogy

a kínai turistacsoportok több mint három év után először térnek vissza Japánba, és ez jelentős lökést ad a Japánba irányuló turizmusnak.

A Japánba utazó kínaiak száma a Japán Nemzeti Turisztikai Szervezet szerint 2019-ben, a koronavírus-járvány előtt mintegy 9,6 millió volt, ami a 31,8 millió külföldi turista mintegy 30 százalékát tette ki.

Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×