eur:
411.28
usd:
393.08
bux:
0
2024. november 22. péntek Cecília
Nyitókép: Pixabay

Ez is a Covid súlyos mellékhatása volt

Az Egyesült Államok legnagyobb városa, New York elveszítette lakossága több mint 5 százalékát, 468 ezer embert 2020 áprilisa és 2022 júliusa között - derül ki az amerikai adatnyilvántartó hivatal (US Census Bureau) új összegzéséből.

Ennél nagyobb mértékben csökkent Kaliforniában San Francisco lakossága, amelyet a járvány idején polgárai 7,5 százaléka hagyott ott.

A nagymértékű lakosságvesztés ellenére New York továbbra is messze a legnépesebb amerikai város mintegy 8,3 millió lakossal. Második helyen Los Angeles áll 3,8 millió, a harmadikon pedig Chicago 2,6 milliós népességgel a 2022. júliusi felmérés szerint. Mindkét város veszített lakosságából 2020 tavasza óta, de ez a hivatalos adatok szerint nem érte el a 100 ezret.

Az Egyesült Államok öt legnagyobb településének listáján még szerepel a Texas állambeli Houston, ahol 2022 júliusában 2,3 millió ember élt, ami azt jelenti, hogy a járvány első évében elveszített lakosságát 2022 közepére vissza tudta szerezni. Az Egyesült Államok ötödik legnagyobb városa az Arizona állambeli Phoenix több mint 1,6 millió lakosával.

A nagyvárosok lakosságvesztése a járvány első éveiben volt a legnagyobb

- derül ki az szövetségi adatnyilvántartó összegzéséből.

Az Egyesült Államok szövetségi államai közül a legtöbben Floridát veszik célba új lakóhelyként. Az ország délkeleti, óceánparti államába a járvány kezdete óta 655 ezer ember költözött át az ország különböző részeiből. A floridai közlekedési hivatal szerint 124 ezren New York-i rendszámtáblájukat cserélték le az új lakóhelyüknek megfelelőre.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Lecsapott az Oresnyik Ukrajnára, hatalmasat hibázhatott Washington - Háborús híreink pénteken

Lecsapott az Oresnyik Ukrajnára, hatalmasat hibázhatott Washington - Háborús híreink pénteken

Bár csütörtök reggel még arról szólak a jelentések, hogy Oroszország - a történelem során először - interkontinentális ballisztikus rakétával (ICBM) támadta meg Ukrajnát, mostanra az amerikai forgatókönyv vált valószínűbbé: Vlagyimir Putyin orosz elnök bejelentette, hogy egy Oresnyik közepes hatótávolságú ballisztikus rakétával támadták Ukrajnát. Az is kiderült, hogy a rakéta indítása előtt harminc perccel Moszkva értesítette Washingtont, bár erre a lépésre a nemzetközi egyezmények szerint (melyekből egyébként a Kreml kilépett) csak ICBM-ek esetén lett volna szükség. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfontosabb híreivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×