eur:
394.85
usd:
367.57
bux:
0
2024. július 3. szerda Kornél, Soma
Litvánia fővárosa, Vilnius
Nyitókép: LRT

Kiutasításig romlott a litvánok viszonya az oroszokkal

Vilniusi állítás szerint az orosz külképviselet vezetője a diplomáciai státusával össze nem egyeztethető dolgokat tett és mondott.

Az orosz diplomata kiutasítását az utóbbi időben tett, közelebbről meg nem nevezett cselekményeivel és kijelentéseivel indokolták, amelyek "összeegyeztethetetlenek diplomáciai státuszával". A vonatkozó külügyi közlemény szerint ezek a cselekedetek és kijelentések Litvánia belügyeibe való beavatkozásnak tekinthetők, és sértik a diplomáciai kapcsolatokról szóló Bécsi Egyezmény rendelkezéseit.

Az orosz ügyvivő litván külügyminisztériumba történt bekéretése alkalmával a balti állam egyben tiltakozását fejezte ki az ukrajnai Donyeck, Luhanszk, Herszon és Zaporizzsja régiók illegálisnak tekintett elcsatolása miatt.

A balti állam egyben tiltakozását fejezte ki az ukrajnai Donyeck, Luhanszk, Herszon és Zaporizzsja régiók illegálisnak tekintett elcsatolása miatt.

A diplomata április óta vezette a vilniusi orosz nagykövetséget, miután a litván vezetés az Ukrajna elleni orosz háború, valamint az ennek során elkövetett állítólagos atrocitások miatt alacsonyabb szintre csökkentette a diplomáciai kapcsolatokat Oroszországgal, és kiutasította a nagykövetet. Akkor hazahívták a moszkvai litván nagykövetet is.

Vilniusban ugyanakkor bejelentették, hogy készek befogadni azokat hadköteles krími tatárokat, akiket az oroszok besoroztak. Az ukrán vezetés kérte erre a litvánokat, azzal, hogy csak azoknak nyújtsanak menedéket, akiknek van ukrán állampolgárságuk, és a határon ukrán útlevelet mutatnak fel. Kijev ugyanezt kérte Lengyelországtól és Grúziától is.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.07.03. szerda, 18:00
Giró-Szász András
politikai tanácsadó
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×