eur:
411.24
usd:
392.8
bux:
0
2024. november 22. péntek Cecília
Az Ukrajnát ért orosz támadás elől Lengyelországba menekülő emberek szemetet szednek egy gdanski parkban 2022. április 9-én. A menekültek így segítik a lengyel városokat viszonzásul az Ukrajnának és az onnan érkező menekülteknek nyújtott támogatásért.
Nyitókép: MTI/EPA/PAP/Adam Waroawa

Új uniós ajánlás a migráns, menekült és menedékkérő nők és lányok jogainak védelmére

A tagállamoknak egyebek mellett biztosítaniuk kell, hogy a migráns, menekült és menedékkérő nők és lányok ne találkozzanak hátrányos megkülönböztetéssel.

Az Európa Tanács Miniszteri Bizottsága pénteki torinói ülésén ajánlást fogadott el a migráns, menekült és menedékkérő nők és lányok jogainak hatékonyabb tagállami védelmére - tájékoztatott a strasbourgi székhelyű szervezet.

Az Európa Tanács szerződéseiből, köztük a nők elleni erőszak megelőzéséről és leküzdéséről szóló isztambuli egyezményből, valamint az emberkereskedelem elleni fellépésről szóló egyezményből merítve az ajánlás foglalkozik a megfelelő tranzit- és befogadólétesítmények biztosításának fontosságával, az egészségügyi szükségletek szavatolásával, illetve a nemi szempontokat is figyelembe vevő menekültügyi politikák kialakításával.

Az ajánlás iránymutatást ad a szociális szolgáltatások, a foglalkoztatás és az oktatás kérdéseire vonatkozóan, hogy a tagállami politikák teljes mértékben hozzájáruljanak a migráns, menekült és menedékkérő nők és lányok integrációjához és társadalmi szerepvállalásához. Olyan intézkedéseket tartalmaz, amelyekkel a tagállamok hatékonyabban léphetnek fel a migráns, menekült és menedékkérő nők és lányok jogainak érvényesítéséért, illetve hatékonyabban reagálhatnak e kiszolgáltatott csoport előtt álló kihívásokra és biztosíthatják szükségleteiket.

A közlemény Marija Pejcinovic Buricot, az Európa Tanács főtitkárát idézte, aki kiemelte: a migráns, menekült vagy menedékkérő nők és lányok sajátos szükségleteit és körülményeit figyelembe kell venni a migrációs folyamat minden szakaszában. Az ajánlás konkrét tanácsokat ad a tagállamoknak arra vonatkozóan, hogyan védjék meg a nőket és lányokat az erőszak minden formájától, miként támogassák az áldozatokat és biztosítsák az elkövetők elszámoltathatóságát.

Az ajánlás szerint

a tagállamoknak egyebek mellett biztosítaniuk kell, hogy a migráns, menekült és menedékkérő nők és lányok ne találkozzanak hátrányos megkülönböztetéssel.

A tagállamoknak különös figyelmet kell fordítaniuk azokra az intézkedésekre, amelyek célja a sztereotípiák minden olyan formájának felszámolása, amelyek negatív hatással lehetnek a migráns, menekült és menedékkérő nők és lányok jogaira. A tagállamoknak védelmet kell nyújtaniuk az erőszak minden formája ellen, beleértve az emberkereskedelmet is, intézkedéseket kell hozniuk a szexizmussal szembeni védelmük érdekében, valamint konkrét intézkedéseket kell kidolgozniuk a szexuális kizsákmányolás ellen.

A tagállamokat az Európa Tanács egyebek mellett arra ösztönözte, hogy hozzanak intézkedéseket, amelyek segítik az okmányokkal nem rendelkező migráns nők és lányok alapvető jogainak érvényesítését, valamint, hogy az emberkereskedelem áldozatává vált nők és lányok a kitoloncolástól való félelem nélkül jelentsék be ezeket a bűncselekményeket.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Aggódik a világ internetformának teljes egészéért az amerikai ügynöség és nagy döntést hozott

Aggódik a világ internetformának teljes egészéért az amerikai ügynöség és nagy döntést hozott

Az Egyesült Államok Szövetségi Kommunikációs Bizottsága (FCC) új szabályozásról döntött a tenger alatti internetkábelek biztonságának növelésére. A döntés hátterében a növekvő nemzetbiztonsági aggályok állnak, különös tekintettel Kína és más potenciális fenyegetést jelentő országok tevékenységére. Az FCC egyhangúlag szavazta meg a javaslatot, amely a globális internetforgalom több mint 98%-át bonyolító, több mint 400 tenger alatti kábelből álló hálózatot érinti.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×