eur:
407.34
usd:
384.87
bux:
77833.51
2024. november 19. kedd Erzsébet
Lángoló épület egy orosz légitámadást követően a kelet-ukrajnai Harkivban 2022. március 25-én. Vlagyimir Putyin orosz elnök február 24-én rendelte el katonai művelet végrehajtását Ukrajnában.
Nyitókép: Felipe Dana

Szemléletes videóban elemezték az orosz kazettás bombák pusztítását

A tényfeltáró Airwars portál egy harkivi kórház és véradó központ elleni csapást is vizsgált.

Oroszország olyan kazettás bombákat vetett be Ukrajnában, amelyek akár 350 méteres körzetben szórják meg kisebb bombákkal a megcélzott területet, derül ki az Airwars nevű, robbanófegyvereket figyelő szervezet jelentéséből – írja a Telex.

Az Airwars egy harkivi kórház és véradó központ elleni csapást is elemzett. A februári támadás során összesen 26 becsapódási pontot azonosítottak, amik 350 méteres, azaz körülbelül három futballpályányi területen szóródtak szét.

Több szakértő úgy véli, a Harkivban keletkezett károk széles eloszlása arra utalhat, hogy Oroszország a szokásosnál nagyobb magasságban robbantja fel a kazettás bombákat, ami azt jelenti, hogy még kevésbé lehet pontosan célozni ezekkel a fegyverekkel – olvasható.

A magyar híroldal emlékeztet, hogy a kazettás bombák használatát tiltó ENSZ-egyezményt több mint száz ország írta alá korábban, de ezek között Oroszország, Ukrajna és az Egyesült Államok sem szerepel.

(Képünk illusztráció. Lángoló épület egy orosz légitámadást követően a kelet-ukrajnai Harkivban 2022. március 25-én.)

Címlapról ajánljuk
Kaiser Ferenc az amerikai rakéták oroszországi bevetéséről: érdemi hatásuk nincs a háborúra

Kaiser Ferenc az amerikai rakéták oroszországi bevetéséről: érdemi hatásuk nincs a háborúra

Sajtóhírek szerint az amerikai elnök jóváhagyta, hogy az ukránok oroszoroszági területekre is csapást mérjenek ATACMS-rakétákkal. A Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense azt mondta az InfoRádióban, hogy Ukrajna nem kapott annyi rakétát, amennyivel érdemben befolyásolhatná a háború menetét.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.19. kedd, 18:00
Hegyi Zsolt
a MÁV Csoport vezérigazgatója
Mégis mit tud egy ATACMS-rakéta és miért okozott ekkora botrányt Oroszországban?

Mégis mit tud egy ATACMS-rakéta és miért okozott ekkora botrányt Oroszországban?

A Kreml éppen hatalmas botrányt kavar abból, hogy az ukrán haderő elkezdett amerikai ATACMS harcászati ballisztikus rakétarendszereket használni területük ellen, pedig aligha lesz ennek jelentős hatása a háború menetére nézve. Egyrészt hiába hívják „ballisztikus rakétának,” egy ATACMS-rendszer távolról sem összehasonlítható például egy Minuteman rakétával, és nem is tud eltalálni olyan célpontokat, melyek elérésére Ukrajna nem volt eddig képes saját fejlesztésű fegyvereivel. De mégis mit tud egy ATACMS-rendszer és miért van körülötte most ekkora diplomáciai balhé? Nézzük meg.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×