eur:
386.98
usd:
356.05
bux:
68088.24
2024. május 18. szombat Alexandra, Erik
2020. február 27-én készült kép Dmitrij Peszkovról, a Kreml szóvivőjéről a moszkvai Dream Island élménypark avatóünnepségén. 2020. május 12-én Dmitrij Peszkovot kórházba szállították koronavírus-fertőzéssel.
Nyitókép: MTI/EPA/Pool/Samil Zumatov

Reagált Kijev a kiszivárgott állítólagos békemegállapodás-tervre

A Kreml szóvivője tagadta, hogy "egészében" igaz lenne a szerdán kiszivárgott béketerv, részletek azonban reálisak belőle.

Moszkva állítja, "kolosszálís" energiát fektet az ukránokkal folytatott béketárgyalásokba, ezért elvárja ugyanezt Kijevtől is. A The Guardian tudósítása szerint a Kreml szóvivője, Dmitrij Peszkov ismét kijelentette, amint az ukránok elfogadják Oroszország követeléseit, a háborúnak vége lesz; csak alá kell írni a feltételek teljesítéséről szóló dokumentumot.

Dmitrij Peszkov ugyanakkor tagadta, hogy létezne már egy előzetes béketerv, amelynek megalkotásáért mindkét fél dolgozott. Erről a Reutersnek azt mondta, a kiszivárgott pontok közül van olyan, amely reális, de a dokumentum egésze nem az.

Csütörtökön az orosz és az ukrán fél ismét tárgyalóasztalnál ül - a háború pedig folytatódik.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.05.21. kedd, 18:00
Rigó Csaba Balázs
a Gazdasági Versenyhivatal elnöke
Váratlan fordulat boríthatja az amerikai választást: így lehet, hogy sem Trump, sem Biden nem lesz elnök

Váratlan fordulat boríthatja az amerikai választást: így lehet, hogy sem Trump, sem Biden nem lesz elnök

Kísérteties módon pontosan 200 évvel ezelőtt történt olyan legutóbb, hogy sem a legtöbb választó szavazatát, sem az elektori kollégiumban legtöbb voksot begyűjtő jelöltből lett amerikai elnök. Logikus módon azt hihetnénk elsőre, hogy a "szabadság földjén" az elnökválasztás olyan szimplán működik, hogy az a jelölt arat győzelmet, akire a legtöbben adják le szavazatukat, ez azonban távolról sem így van: a döntés a tagállami delegáltakból álló elektori kollégium kezében van. Az pedig tovább bonyolítja a helyzetet, hogy ha az elektorok között nem szerez egyik jelölt sem többséget, vagy döntetlen alakul ki, akkor borul az egész rendszer, és a legvégén akár a nép akaratával szöges ellentétben lévő eredmény is születhet. Ahogy 1824-ben, ez a demokratikusságát nézve megkérdőjelezhető lehetőség idén is fennáll; sőt még az is előfordulhat, hogy nem Donald Trump és nem is Joe Biden lesz az Egyesült Államok következő elnöke. Mindez kétség kívül óriási alkotmányos válságot szülne, de, hogy miért is lehetséges egyáltalán, most kiderül.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×