eur:
408.13
usd:
387.35
bux:
77771.12
2024. november 18. hétfő Jenő
Nyitókép: Forrás: Pexels,com

Van még néhány ország, amely kitart a vírussal szemben

Miközben világszerte már csaknem 3 millióan fertőződtek meg a hivatalos adatok szerint, akad pár ország, amit még nem ért el a koronavírus. Vagy legalábbis eddig nem jelentettek egyetlen beteget sem.

A szerencsések jellemzően kisebb csendes-óceáni szigetországok, de akad köztük olyan ország is, ahol feltehetően tagadással sikerült elérni a vírusmentességet – írja a Portfolio.hu, amely a The Telegraph által összegyűjtött listát ismerteti.

Comore-szigetek

A kelet-afrikai szigeten nincs ismert koronavírusos eset, ami egyrészt köszönhető annak, hogy minden nemzetközi járatot leállítottak, másrészt korábban sem volt felkapott turistacélpont, annak ellenére, hogy gyönyörű strandjai vannak és kiválóak a búvárkodási lehetőségek.

Észak-Korea

Hivatalosan nincs koronavírusos fertőzött a kommunista országban, de tekintve, hogy milyen szoros kapcsolatot ápol Kínával, ez nehezen hihető.

Kiribati

A Csendes-Óceán közepén található szigetet nem könnyű megközelíteni és nem is egy frekventált turistaparadicsom, a búvárok körében népszerű inkább. A járvány elkerülése érdekében szigorú óvintézkedéseket hozott az ország, megtiltotta a belépést azoknak, akik olyan országból jönnek vagy olyan országban szállnak át, ahol volt koronavírusos fertőzött a megelőző 14 napban.

Lesotho

Comore-szigetek mellett Lesotho a másik afrikai ország, ahol hivatalosan még nem a koronavírus. Mivel azonban azt teljesen körülölelő Dél-Afrikai Köztársaságban már javában tombol a járvány, elég valószínűtlen, hogy nem érte még el a monarchiát is a vírus. Ugyanakkor Lesothóban momentán gyilkossággal gyanúsítják a miniszterelnököt, így vélhetően kevesebb figyelmet kap a Covid-19.

Marshall-szigetek

Kiribatihoz hasonlóan nehezen megközelíthető az óceániai sziget, ráadásul a helyi hatóságok szigorú megelőző intézkedéseket hoztak.

Mikronéziai Szövetségi Államok

607 szigetet foglal magában a szigetcsoport, 1678 mérföld hosszan a Csendes-Óceánon és eddig még nem jelentett koronavírusos esetet. Vélemények szerint, egyes szigetek közösségeinek még csak sejtése sincs valószínűleg a globális járványról.

Nauru

A Csendes-óceán nyugati részén fekvő szigetállamot évente mindössze 200 turista látogatja, a sziget lakossága pedig 15 ezer fő. Mindezek fényében nem meglepő, hogy elkerülte eddig az országot a vírus. Mindemellett jelenleg nem léphet be az országba az, aki a megelőző 21 napban járt Kínában, Hongkongban, Makaóban, Iránban, Olaszországban, Dél-Koreában, Európában, az Egyesült Államokban, vagy Ázsia bármely országában (Tajvan kivételével), mindenki más, akik külföldről érkezik, 14 napos otthoni karanténba kerül.

Palau

A 241 vulkanikus szigetből álló állam a Csendes-Óceán közepén helyezkedik el. Az, hogy nincs koronavírusos esetük, részben annak is köszönhető, hogy 2018-ban Kína megszakította az országgal a diplomáciai kapcsolatait, miután Tajvan mellé állt. A járvány kitörésekor az ország megtiltotta a beutazást Kínából, Makaóból és Hongkongból a koronavírus miatt.

Salamon-szigetek

Közel 700 ezer fős lakosságával a Salamon-szigetek az egyik legkockázatosabb hely Óceániában a koronavírus kitettség tekintetében, mégsem találtak még fertőzöttet. Tesznek is érte, hogy ez így maradjon, március 23-a óta nem léphetnek külföldiek az országba.

Szamoa

A közel 200 ezer lakosú óceániai államban hivatalosan nincs koronavírussal fertőzött, ennek ellenére március 20-án rendkívüli állapotot hirdettek ki. és leállították a nemzetközi légiforgalmat.

Tádzsikisztán

Nehéz elképzelni, hogy a Kína szomszédságában lévő és vele szoros kapcsolatot ápoló ország el tudta eddig kerülni teljesen a vírust, de a hivatalos adatok szerint nincs még fertőzöttje.

Tonga

A hivatalos adatok szerint Tongát is elkerülte eddig a koronavírus. Az ország lezárta a határait, rendkívüli állapotot hirdetett és éjszakai kijárási tilalmat vezetett be.

Türkmenisztán

A két olyan gócpont, mint Irán és Kína között fekvő közép-ázsiai ország csodával határos módon nem rendelkezik koronavírusos fertőzöttel. Már ha lehet hinni egy olyan ország hivatalos adatainak, ahol állítólag az ország vezetői megtiltották a maszkok viselését és azt, hogy nyilvánosan beszéljen a lakosság a koronavírusról.

Tuvalu

Az óceániai államot alig kétezren látogatják évente, így kicsi volt rá az esély, hogy eljut ide a vírus a járvány elején. De azért elővigyázatossági intézkedéseket foganatosított az ország.

Vanuatu

A nem túl népes csendes-óceáni országban több korlátozó intézkedést bevezettek, az öt főnél nagyobb társasági összejöveteleket betiltották, az éttermek, bárok és szupermarketek este 7.30-kor bezárnak, a nemzetközi légiforgalmat pedig felfüggesztették.

A Worldometers adata szerint vasárnap kora estig mindegy 2 944 068-an fertőződöttek meg az új típusú koronavírus-járványban, a halálesetek száma pedig 203 933. 842 421 ember viszont gyógyulnak tekinthető.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.18. hétfő, 18:00
Schmidt Mária
Széchenyi-díjas történész, a Terror Háza Múzeum főigazgatója
Rengeteg kínai tőke áramlik Magyarországra, és éppen ez lehet az egyik fő kihívás Trump elnöksége idején

Rengeteg kínai tőke áramlik Magyarországra, és éppen ez lehet az egyik fő kihívás Trump elnöksége idején

2022-től 2024. szeptemberéig Magyarországra áramlott az összes kínai külföldi működőtőke több mint negyede, ami az európai kontinenst vette célba, és ezzel igyekszik a magyar kormány megtámogatni a recesszió-sújtotta gazdaságot – mutat rá vasárnapi körképében a Financial Times. A cikk egyik fő üzenete az, hogy a sok kínai tőkéből adódhat a nagy politikai mutatvány, hogy hogyan egyensúlyozzon az Orbán-kormány a kínai és az amerikai érdekek mentén, és közben a már bejelentett nagy autóipari beruházások lendületet is adjanak az EU-pénzek korlátozottsága miatt is szenvedő magyar gazdaságnak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×