eur:
392.73
usd:
362.99
bux:
72132.83
2024. július 8. hétfő Ellák
Kim Dzsong Un észak-koreai vezető (b) és Donald Trump amerikai elnök sétál a hanoi Metropole szálloda kertjében 2019. február 28-án, kétnapos csúcstalálkozójuk második napján. Trump kijelentette, hogy nem jutott megállapodásra az észak-koreai vezetővel sem a nukleáris leszerelésről, sem a Phenjan elleni szankciók kérdéséről. Balról Mike Pompeo amerikai külügyminiszter.
Nyitókép: MTI/AP/Evan Vucci

Világgá kürtölte a diktátor, mennyire örül Donald Trump levelének

Kim Dzsong Un csak éppen azt nem közölte a nyilvánossággal, hogy miről írt neki az amerikai elnök.

Kim Dzsong Un észak-koreai vezető "kiváló levelet kapott" Donald Trump amerikai elnöktől - jelentette a KCNA észak-koreai állami hírügynökség vasárnap.

A hírügynökség hozzátette:

Kim Dzsong Un értékeli az amerikai elnök "politikai ítélőképességét és rendkívüli bátorságát", ezért "figyelmesen tanulmányozni fogja a levél érdekes tartalmát".

A KCNA nem részletezte, hogy pontosan miről szólt az üzenet. A Fehér Ház egyelőre nem erősítette meg, hogy Trump levelet küldött volna Kimnek. Ezzel szemben a dél-koreai elnöki hivatal jelezte: tud az üzenetről, és kedvezőnek tartja, hogy továbbra is a legmagasabb szinten zajlik párbeszéd Phenjan és Washington között.

Június 11-én Trump beszámolt róla, hogy nagyszerű és nagyon szívélyes levelet kapott Kimtől. Az amerikai elnök megerősítette: bízik Észak-Koreában annak ellenére, hogy eddig nem tapasztalt kézzelfogható előrelépést az atommentesítés terén.

Az amerikai-észak-koreai párbeszéd intenzitása alábbhagyott Trump és Kim februári hanoi csúcstalálkozója óta.

Az Egyesült Államok jelezte: csak azt követően hajlandó feloldani a szankciókat, hogy Észak-Korea felszámolta nukleárisfegyver-arzenálját.

Phenjan ellenben a lépcsőzetes megközelítést támogatja, és azt várja, hogy az atommentesítés irányába tett minden egyes lépését amerikai engedmények kövessék.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.07.08. hétfő, 18:00
Lakatos Júlia
a Méltányosság Politikaelemző Központ stratégiai igazgatója
Elmaradt a szélsőjobboldali áttörés, de igazán kaotikus forgatókönyv valósult meg – Mi lesz most Franciaországban?

Elmaradt a szélsőjobboldali áttörés, de igazán kaotikus forgatókönyv valósult meg – Mi lesz most Franciaországban?

Meglepetésszerű eredmény született a magas részvétellel lezajlott francia nemzetgyűlési választások második fordulójában. Bár szinte minden felmérés a Marine Le Pen-féle Nemzeti Tömörülés győzelmét jósolta, az exit pollok szerint a baloldali pártok összefogása, az Új Népfront szerezte meg a legtöbb mandátumot, második helyre pedig az Emmanuel Macron elnök mögötti centrista Együtt formáció futott be. Úgy néz ki, a „republikánus front”, vagyis a baloldali és centrista jelöltek egymás javára történő visszalépése működött, és ezzel sokadszorra sikerült megakadályozni a szélsőjobboldal győzelmét. Az exit pollok alapján becsülhető erőviszonyok ugyanakkor azt mutatják, az abszolút többség senkinek nem lesz meg, ami bizonytalan helyzetet idézhet elő Franciaországban.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. július 7. 20:59
×
×
×
×