eur:
408.04
usd:
375.16
bux:
73837.78
2024. november 5. kedd Imre
A Miniszterelnöki Sajtóiroda által közzétett képen Orbán Viktor miniszterelnök sajtótájékoztatót tart az Európai Néppárt politikai közgyűlése után az Európai Parlament épületében, 2019. március 20-án. Mellette Havasi Bertalan, a Miniszterelnöki Sajtóirodát vezető helyettes államtitkár (j2), Gulyás Gergely, a Miniszterelnökséget vezető miniszter (j), valamint Járóka Lívia (b) és Szájer József (b2) fideszes európai parlamenti képviselők.
Nyitókép: Miniszterelnöki Sajtóiroda/Szecsődi Balázs

Gyévai Zoltán: a Fidesz alkalmasságát vizsgálják

A Bruxinfo főszerkesztője szerint az Európai Néppárt és a Fidesz részéről is felállított testületeknek bizonyító erejű állításokat kell megfogalmazniuk ahhoz, hogy saját maguk vélt igazát bizonyítsák. Gyévai Zoltán az InfoRádiónak azt mondta: jelenleg úgy néz ki, hogy a magyar kormányzópárt felfüggesztése akár a választás után is hatályban maradhat.

Elvileg és a legtöbb néppárti politikus értelmezése szerint itt a vizsgálat egy irányba folyik, és a Fidesz néppárti tagságra való alkalmasságát vizsgálják majd - mondta a szakértő arra reagálva, hogy az Európai Néppárt brüsszeli tanácskozásának döntése szerint háromtagú bizottság alakul, hogy értékelje a Fidesz ügyeit, és a testület jelentése alapján dönt majd a Néppárt a Fidesz tagságáról.

Gyévai Zoltán ügyes politikai húzásnak nevezte Orbán Viktor részéről, hogy a magyar kormányfő ezt megforította, kétoldalú folyamatnak nevezte, és az sem zárta ki, hogy a Fidesz önként távozik a pártcsaládból. A magyar miniszterelnök szerint a Néppártnak még mindig szüksége van a keresztény-konzervatív szárnyra ahhoz, hogy ne tolódjon balra.

Gyévai Zoltán szerint sokan gondolkodnak azon, milyen ismérvek alapján tudják megítélni a magyar jogállamiságot, de szerinte az is kérdés, hogy mi alapján minősül bevándorláspártinak mondjuk az Európai Néppárt.

A Bruxinfó főszerkesztője kiemelte: ma már nagyon kevés olyan politikai formáció van, amely nem a külső határok megerősítésére helyezi a hangsúlyt. Hozzátette

azzal, hogy a magyar kormány is kinevezett három „bölcset”, megfordul a bizonyítás kényszere.

Gyévai Zoltán emlékeztetett: Orbán Viktor üdvözlendőnek nevezte, hogy az Európai Néppárt is megvizsgálja a magyar jogállamiságot, mert az eddigi kísérletek erre Orbán Viktor szerint előítéletesek voltak, és nem a tényeken alapultak.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Az Egyesült Államoknak eddig 45 elnöke volt, a 2020-ban megválasztott Joe Biden sorrendben mégis a 46. A leghosszabb ideig, 12 évig és 39 napig Franklin D. Roosevelt, a legrövidebb ideig, 32 napig William Henry Harrison volt elnök. Érdekességek az amerikai elnökválasztások történetéből.

Elemző a moldovai elnökválasztásról: Maia Sandu pirruszi győzelmet aratott, egyre többen „gyűlölik” a pártját

A kelet-európai országban a hét végén tartották az elnökválasztás második fordulóját, melyet a hivatalban lévő elnök, Maia Sandu nyert meg Alexandr Stoianoglo ellen. Pászkán Zsolt, a Magyar Külügyi Intézet külső munkatársa szerint nem vár könnyű időszak Maia Sandura, mert bár a moldovaiak többsége támogatja az uniós csatlakozást, az elnök pártja egyre népszerűtlenebb.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

A mai nappal pont kerül a számtalan váratlan fordulatot hozó 2024-es amerikai választási kampány végére, és eldől, hogy az Egyesült Államok következő elnökét Donald Trumpnak vagy Kamala Harrisnek fogják hívni. A republikánus és a demokrata jelölt megválasztása is történelminek minősülne: Trump az első bíróság által elítélt bűnözőként, és a legöregebb elnökként kezdhetné második ciklusát, előtte pedig csak egyszer volt arra példa, hogy egy politikust nem egybefüggő nyolc évre küldtek vissza a Fehér Házba. Mindeközben a hivatalban lévő Joe Bident lecserélő Kamala Harris alelnök győzelmével az első (színesbőrű) nőt iktatnák be pár hónap múlva a "szabad világ vezetőjévé". A legfrissebb fejleményekről és választási eredményekről szóló percről-percre tudósításunkat alább követhetik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×