eur:
392.73
usd:
362.99
bux:
72132.83
2024. július 8. hétfő Ellák
Szingapúr, 2018. június 12.Kim Dzsong Un észak-koreai vezető (b) és Donald Trump amerikai elnök kezet fog a szingapúri Sentosa szigeten fekvő Capella Hotelben tartott csúcstalálkozójuk kezdetekor 2018. június 12-én. A történelmi jelentőségű összejövetel során először ül tárgyalóasztalhoz hivatalban lévő amerikai elnök az észak-koreai vezetővel. (MTI/EPA/The Straits Time/Kevin Lim)
Nyitókép: KEVIN LIM

Kim Dzsong Un levelét megírta

Londonban tartózkodó Donald Trump amerikai elnök Twitter-bejegyzésben jelentette be, hogy levelet kapott Kim Dzsong Un észak-koreai vezetőtől.

Az amerikai elnök nyilvánosságra is hozta Kim Dzsong Un július 6-i keltezésű levelének fotómásolatát és angol nyelvű fordítását. A levélben az észak-koreai vezető arról értekezik, hogy erőfeszítéseik "új jövőt nyithatnak" a két ország között, és ehhez "gyakorlati cselekedeteket" remél.

Donald Trump "nagyon kedvesnek" minősítette a levelet, szerinte "nagyszerű az előrehaladás". Ám a levélben nem esik szó arról, hogy Észak-Korea bármiféle konkrét lépést is tett volna az ország atomfegyver-mentesítése érdekében. Kim Dzsong Un dicsérte Trump "energikus és rendkívüli erőfeszítéseit a két ország kapcsolatának javítása és a közös közleményben foglaltak megvalósítása érdekében".

A közös közleményt a két vezető június 12-én Szingapúrban tartott csúcstalálkozóján írták alá, és abban is csupán általánosságban esik szó az atomfegyver-mentesítésről. Ezt egyes elemzők úgy értelmezték, hogy Donald Trump kudarcot vallott abban, hogy az észak-koreai vezetőt rábírja az atomfegyverekről való lemondásra. A szingapúri csúcstalálkozó után Trump úgy nyilatkozott, hogy Észak-Korea többé nem jelent nukleáris fenyegetést, ám amikor a múlt héten Mike Pompeo amerikai külügyminiszter Phenjanban járt, Kim Dzsong Un nem fogadta őt, és az észak-koreai külügyminisztérium az amerikai politikát élesen bíráló közleményt tett közzé., egyebek között nazzal vádolva Washingtont, hogy "gengszterekhez illő" követelésekkel állt elő.

Mivel az észak-koreai vezető most közzétett levele július 6-i keltezésű, elemzők szerint még azelőtt íródhatott, hogy Mike Pompeo Phenjanba érkezett.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.07.08. hétfő, 18:00
Lakatos Júlia
a Méltányosság Politikaelemző Központ stratégiai igazgatója
Elmaradt a szélsőjobboldali áttörés, de igazán kaotikus forgatókönyv valósult meg – Mi lesz most Franciaországban?

Elmaradt a szélsőjobboldali áttörés, de igazán kaotikus forgatókönyv valósult meg – Mi lesz most Franciaországban?

Meglepetésszerű eredmény született a magas részvétellel lezajlott francia nemzetgyűlési választások második fordulójában. Bár szinte minden felmérés a Marine Le Pen-féle Nemzeti Tömörülés győzelmét jósolta, az exit pollok szerint a baloldali pártok összefogása, az Új Népfront szerezte meg a legtöbb mandátumot, második helyre pedig az Emmanuel Macron elnök mögötti centrista Együtt formáció futott be. Úgy néz ki, a „republikánus front”, vagyis a baloldali és centrista jelöltek egymás javára történő visszalépése működött, és ezzel sokadszorra sikerült megakadályozni a szélsőjobboldal győzelmét. Az exit pollok alapján becsülhető erőviszonyok ugyanakkor azt mutatják, az abszolút többség senkinek nem lesz meg, ami bizonytalan helyzetet idézhet elő Franciaországban.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. július 7. 20:59
×
×
×
×