Infostart.hu
eur:
400.48
usd:
343.18
bux:
99517.73
2025. július 15. kedd Henrik, Roland
A KCNA észak-koreai állami hírügynökség felvételén Kim Dzsongun észak-koreai vezető, a Koreai Munkapárt főtitkára, a Nemzetvédelmi Bizottság első elnöke (j) megtekint egy rakétatámaszpontot egy meg nem nevezett észak-koreai helyszínen 2024. október 23-án.
Nyitókép: MTI/EPA/KCNA

Rémisztő megállapítást tett az észak-koreai diktátor

Kim Dzsongun, az észak-koreai rezsim vezetője is megszólalt a jelenlegi helyzetről, és kifejtette, hogy szerinte a Koreai-félsziget még soha nem volt ennyire közel egy atomháborúhoz.

„Soha korábban a Koreai-félszigeten harcoló felek nem néztek szembe olyan veszélyes és heves összecsapással, amely a legpusztítóbb termonukleáris háborúvá fajulhatna” – fogalmazott Kim Dzsongun a phenjani állam hírügynökség, a KCNA híradásában, amit a Sky News szemlézett.

Hozzátette, hogy több alkalommal is megbeszéléseket folytattak az Egyesült Államokkal a helyzet megoldása érdekében, de szerinte Washington „együttélési hajlandósága” miatt nem lehetett valódi eredményeket elérni. Azt is elmondta, hogy a Fehér Ház nem változtatott a hatalmi álláspontján és az „agresszív, ellenséges politikáján”.

A beszéd végén Kim Dzsongun elmondta, hogy fokozza országa nukleáris arzenáljának fejlesztését. A Portfolio cikke szerint kifejtette még, hogy a modern fegyverrendszerek fejlesztésének mekkora szerepe van, mivel azoknak meg kell felelniük a modern hadviselés követelményeinek.

Észak-Korea 2024-ben növelte a feszültséget Dél-Koreával szemben, és Phenjan kijelentette, hogy a déli szomszéd számít a legfőbb ellenségének, illetve többé nem cél a két ország egyesülése.

A rezsim az elmúlt hónapokban azzal került be a hírekbe, hogy csapatokat küldött szövetségesének az oroszországi Kurszk megyébe, hogy a katonák segítségül legyenek az ukrajnai háborúban Moszkva számára. A hírek szerint a támogatást rengeteg nyersanyaggal téríti meg a Kreml.

Címlapról ajánljuk
Bendarzsevszkij Anton: Vlagyimir Putyin érdeke az időhúzás, Kijev viszont nyithat az USA felé

Bendarzsevszkij Anton: Vlagyimir Putyin érdeke az időhúzás, Kijev viszont nyithat az USA felé

Az amerikai elnök hétfőn bejelentett ultimátumára várhatóan az eddig megszokottak szerint reagálhat Vlagyimir Putyin, aki talán megpróbálhatja elterelni a figyelmet, és talál majd valamilyen indokot vagy ismét szab valamilyen feltételt arra, hogy miért nem lehetséges a békemegállapodás az ukránokkal – mondta az InfoRádióban az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány igazgatója. A posztszovjet térség szakértője arról is beszélt, milyen változásokkal járhat az ukrán kormányfőcsere.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.07.15. kedd, 18:00
Karácsony Gergely
Budapest főpolgármestere
Végső ultimátumot kapott Putyin, a Kreml tárgyalni akar - Keddi híreink az orosz-ukrán háborúról percről percre

Végső ultimátumot kapott Putyin, a Kreml tárgyalni akar - Keddi híreink az orosz-ukrán háborúról percről percre

Donald Trump amerikai elnök tegnap 50 napos ultimátumot adott Vlagyimir Putyin orosz elnöknek a háború lezárására, Oroszország tárgyalni akar. Az ukrán kormány teljesen átalakul: megy a miniszterelnök, védelmi miniszter is. Az orosz erők most már biztosan bementek Dnyipropetrovszkba, emellett heves ostrom alatt tartják Pokrovszk, Liman térségét és Szumit, emellett tegnap Zaporizzsjában is megindultak, Huljapoljénél. A nap folyamán két ukrán falu került orosz kézre Donyeckben. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború hétfői eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2025. július 15. 14:18
×
×
×
×