eur:
413.98
usd:
396.42
bux:
78741.84
2024. december 23. hétfő Viktória
Földközi-tenger, 2018. június 25.A Mission Lifeline nevű német nem kormányzati szervezet (NGO) által közreadott kép illegális bevándorlókról a Lifeline mentőhajó fedélzetén 2018. június 25-én. A Földközi-tengeren több mint 220 migránssal a fedélzetén veszteglő hajót az olasz és a máltai hatóságok nem engedték kikötni partjaiknál. (MTI/EPA/Felix Weiss)
Nyitókép: Felix Weiss

Máltán köt ki a Misson Lifeline mentőhajója

A fedélzeten tartózkodó 230 migráns egy részét Olaszország veszi át.

Gioseppe Conte olasz kormányfő megerősítette a francia kormányszóvivő korábbi bejelentését, hogy a Lifeline mentőhajó mintegy 230 migránssal a fedélzetén Máltán köt ki, hozzátette, hogya fedélzeten tartózkodók egy részét Olaszország veszi át.

A máltai hatóságok közben vizsgálatot indítanak a hajó tényleges hovatartozásának azonosítására, valamint annak megállapítására, hogy a legénység tiszteletben tartotta-e a nemzetközi jog előírásait.

Az olasz miniszterelnök hangsúlyozta, Róma azt az elvet vallja, hogy aki az olasz, a spanyol, a görög vagy a máltai partokon köt ki, az Európában ér partot. Éppen ezért Olaszország most is teljesíti a rá háruló részt, és átveszi a Lifeline hajón tartózkodó migránsok egy részét abban a reményben, hogy a többi európai ország is ezt teszi majd. Azt egyelőre nem tudni, hogy Róma hány embert fog átvállalni.

Korábban a francia kormány szóvivője beszélt arról, hogy a német, nem kormányzati támogatású civil szervevezet mentőhajója vélhetően Máltán köt ki, ahová

Franciaország kész stábot küldeni a menedékkérelmek egyéni elbírálására

Ugyanez történt a héten az Aquarius mentőhajó esetében, amely végül a spanyolországi Valenciában kötött ki több mint 600 emberrel a fedélzetén, miután sem Olaszország, sem Málta nem fogadta. Az ott partot ért migránsok mintegy fele Franciaországban kért menekültstátuszt.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Miután szombaton évzáró nemzetközi sajtótájékoztatót tartott a miniszterelnök, vasárnap este az M1-nek is interjút adott. Meglátása szerint Brüsszel nagy árat fog fizetni azért, hogy még mindig úgy gondolja, mindent az eddigiek szerint kell tovább csinálni. Ukrajnában és a világban is új realitás van, ehhez kell alkalmazkodni, Magyarország is ezt teszi a gazdasági semlegességgel és a jövő évi költségvetéssel is. "Jobban fogunk élni, de hogy szebben tudunk-e, ez a kérdés" - zárta az interjút.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×