eur:
411.68
usd:
395.29
bux:
79551.8
2024. november 24. vasárnap Emma
Hong Kong, 2017. január 25.Howard, Kim Dzsong Un első számú észak-koreai vezetőnek, a kommunista Koreai Munkapárt elnökének (b) és Dennis, Donald Trump amerikai elnöknek a hasonmásai egy video forgatása közben a hongkongi amerikai konzulátus épületénél 2017. január 25-én. (MTI/EPA)
Nyitókép: -------------------

Észak-Korea sok engedményt tett, mégsem örülhet

Donald Trump amerikai elnök ma dél-koreai kollégájával, Mun Dzse Innel tárgyal Washingtonban, hogy előkészítse találkozóját Kim Dzsong Un észak-koreai vezetővel. Az InfoRádió Reggelinfo című műsorában nyilatkozó Korea-kutató azt mondta, hogy a múlt heti hadgyakorlat visszavetette a békefolyamatot.

A dél-koreai elnöki hivatal egy magas rangú tisztviselője - korábbi budapesti nagykövete - azt mondta, Dél-Korea híd szerepet szeretne betölteni Washington és Észak-Korea között - hívta fel a figyelmet Csoma Mózes, Korea-kutató, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem munkatársa az InfoRádióban.

Az előzetes nyilatkozatok alapján azt is lehet tudni, hogy Trump elnök és Mun Dzse In között olyan négyszemközti találkozóra kerül sor, amin csak a tolmácsok vesznek részt - tette hozzá Csoma Mózes.

Mun Dzse In elnök azt fogja elmondani Trumpnak, hogy személyes tapasztalata szerint mire lehet számítani, mi az amiben engedékenyebb Kim Dzsong Un, és mi az amiben semmiképp sem

- fejtette ki a Korea-kutató, aki hozzátette azt is, hogy a harmadik Korea-közi csúcstalálkozó óta Észak-Korea nagyon sok engedményt tett: saját időzónáját a szöuli időzónához alakította, és vállalta a phungeri nukleáris kísérleti telep bezárását is. „Ennek ellenére nagyon kedvezőtlen üzenetet hordozott Észak-Korea számára az a hadgyakorlat, ami a múlthéten elindult, aztán felfüggesztésre került” – fogalmazott Csoma Mózes.

Egy nagyon szomorú következménye ennek a fagyossá váló hangulatnak, hogy a telep bezárásán a dél-koreai újságírók nem vettek részt, holott meginvitálták őket.

- tette hozzá Csoma Mózes.

Az Észak-Korea-Dél-Korea és Egyesült Államok közti kapcsolatba még Kína is beleszólhat, ugyanis Kínának nagy félelme a Korea közi enyhülés kapcsán, hogy kimarad ebből a dologból - mondta a szakértő.

Kim Dzsong Un két korábbi kínai látogatása azt az üzenetet hordozta a kínai államfő felé, hogy Kína semmiképp nem lesz kihagyva, de a fő törésvonal alapvetően az Egyesült Államok és Észak-Korea között húzódik - vélekedett Csoma Mózes.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Demkó Attila: az orosz–ukrán háború legvéresebb szakasza következik

A lehetséges tárgyalások előtt várható a háború legrosszabb szakasza – mondta az InfoRádióban a biztonságpolitikai szakértő, miután Ukrajna nyugati rakétákat lőtt ki Oroszországra, az pedig minden korábbinál keményebb válaszlépésekkel fenyegetőzik, sőt egyet már végre is hajtott Dnyipro városával szemben.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.25. hétfő, 18:00
Nagy Márton
nemzetgazdasági miniszter
Oltáskritikus vezetőt nevez ki a járványügy élére Donald Trump

Oltáskritikus vezetőt nevez ki a járványügy élére Donald Trump

Az Egyesült Államok következő elnöke, Donald Trump bejelentette, hogy Martin Makary sebészt és írót jelöli az Élelmiszer- és Gyógyszerügyi Hivatal (FDA) élére. Az FDA a világ egyik legbefolyásosabb gyógyszerügyi szabályozó hatósága, több mint 7 milliárd dolláros éves költségvetéssel. Makary kinevezése jelentős változásokat hozhat az amerikai egészségügyi rendszerben, különös tekintettel a gyógyszeripari szabályozásokra és az orvosi gyakorlatokra. A szakértő ellentmondásos figurája a járványügynek, mert egyszerre harcol a gyógyszertúlhasználat ellen, másrészt a vakcinák kötelezővé tételét is ellenzi.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×