eur:
392.73
usd:
362.99
bux:
72132.83
2024. július 8. hétfő Ellák

Újabb információk az észak-koreai különvonat rejtélyes utasáról

A szöuli média keddi híradásai szerint feltehetően nem Kim Dzsong Un észak-koreai vezető, hanem a húga látogatott Kínába azzal különvonattal, amely vasárnap érkezett egy pekingi pályaudvarra.

A Hankuk Ilbo című napilap és több dél-koreai sajtóorgánum azt feltételezi, hogy az észak-koreai vezető képviseletében a húga, Kim Jo Dzsong érkezett vonattal Pekingbe, hogy a kínai vezetőknek elmondja a phenjani politikában a közelmúltban tapasztalható elmozdulás okait, illetve tárgyaljon velük bátyja, Kim Dzsong Un beharangozott találkozójáról Mun Dzse In dél-koreai és Donald Trump amerikai elnökkel.

Szöulban hivatalosan egyelőre nem kommentálták a sajtóértesüléseket.

A japán média hétfőn adott hírt arról, hogy meg nem nevezett magas beosztású politikus érkezett Pekingbe különvonattal. A Nippon News Network hírtelevízióban bemutatott képsorokon egy 21 vasúti kocsiból álló zöld szerelvényt lehetett látni sárga, vízszintes csíkokkal az oldalán. A japán műsorvezető megjegyezte, hogy Kim apja, Kim Dzsong Il ugyanilyen szerelvényen érkezett Pekingbe 2011-ben. A Bloomberg hírügynökség névtelenül nyilatkozó illetékesekre hivatkozva jelentette, hogy Kim Dzsong Un észak-koreai vezető látogatott Kínába, ahol hatalomra kerülése, 2011 óta nem járt.

Kim Jo Dzsong az elmúlt hetekben tevékenyen részt vállalt Phenjan diplomáciájának alakításában. Februárban az észak-koreai küldöttség tagjaként volt ott a phjongcshangi téli olimpián, majd tárgyalt Szöulban a dél-koreai államfővel, akinek átadta bátyja üzenetét a koreai csúcstalálkozó megrendezéséről. Kim Jo Dzsong néhány napra rá részt vett a Phenjanba a látogató szöuli küldöttséggel folytatott tárgyalásokon, amelyen Kim Dzsong Un kifejezte szándékát, hogy tárgyalna az Egyesült Államokka a Koreai-félsziget atommentesítéséről, és találkozna Donald Trumppal is.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.07.08. hétfő, 18:00
Lakatos Júlia
a Méltányosság Politikaelemző Központ stratégiai igazgatója
Elmaradt a szélsőjobboldali áttörés, de igazán kaotikus forgatókönyv valósult meg – Mi lesz most Franciaországban?

Elmaradt a szélsőjobboldali áttörés, de igazán kaotikus forgatókönyv valósult meg – Mi lesz most Franciaországban?

Meglepetésszerű eredmény született a magas részvétellel lezajlott francia nemzetgyűlési választások második fordulójában. Bár szinte minden felmérés a Marine Le Pen-féle Nemzeti Tömörülés győzelmét jósolta, az exit pollok szerint a baloldali pártok összefogása, az Új Népfront szerezte meg a legtöbb mandátumot, második helyre pedig az Emmanuel Macron elnök mögötti centrista Együtt formáció futott be. Úgy néz ki, a „republikánus front”, vagyis a baloldali és centrista jelöltek egymás javára történő visszalépése működött, és ezzel sokadszorra sikerült megakadályozni a szélsőjobboldal győzelmét. Az exit pollok alapján becsülhető erőviszonyok ugyanakkor azt mutatják, az abszolút többség senkinek nem lesz meg, ami bizonytalan helyzetet idézhet elő Franciaországban.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. július 7. 20:59
×
×
×
×