eur:
408.88
usd:
375.26
bux:
74214.3
2024. november 5. kedd Imre

"Ha én merénylő lennék" - erről kellett dolgozatot írniuk amerikai diákoknak

Az iowai állami egyetemen a hallgatóknak az al-Kaida terrorszervezet szemszögéből kell esszét írniuk a 2001. szeptember 11-ei merényletekről.

A feladatot a nemzetközi tanulmányokat folytató diákok kapták. Tanáruk, James Strohman bízta meg őket azzal, hogy a merényletek elkövetőinek aspektusából készítsenek "történelmi esszét" az al-Kaida egy terroristájának vagy egy nem nyugati történésznek képzelve magukat.

Az oktató arra buzdította az egyetemistákat, hogy használják a fantáziájukat, legyen az esszé minél érdekesebb. Hozzátette, nem kell törődniük azzal, hogy nem értenek egyet a terroristákkal, a dolgozat célja a sajátjuktól teljesen eltérő nézőpontok figyelembe vétele és megfogalmazása.

A College Fix című egyetemi lap felfigyelt a szokatlan témaválasztásra, és megkereste James Strohmant, de ő nem akart nyilatkozni. Az egyetem kommunikációs igazgatója, Rob Schweers viszont leszögezte: "a feladatnak semmi szín alatt nem az a célja, hogy kisebbítse a 2001. szeptember 11-ei események tragédiáját, sem pedig az, hogy támogassa az al-Kaida vagy más terrorszervezetek elveit és célkitűzéseit". A kommunikációs igazgató szerint a feladat pusztán a kritikai gondolkodás képességének erősítését és a nemzetközi események "más szemszögből történő " elemzését célozza.

2001. szeptember 11-én reggel tizenkilenc terrorista eltérített négy utasszállító repülőgépet. Kettő New Yorkban a Világkereskedelmi Központ ikertornyaiba, egy pedig a washingtoni Pentagonba csapódott. A negyedik eltérített gép - az utasok hősiességének köszönhetően - nem ért célt, hanem Pittsburgh közelében egy tisztásra zuhant. A merényletekben több mint háromezer ember halt meg.

Címlapról ajánljuk
Elemzők az Arénában: a budapesti csúcson újra kell fogalmaznia a stratégiáját a vezető nélküli Európának

Elemzők az Arénában: a budapesti csúcson újra kell fogalmaznia a stratégiáját a vezető nélküli Európának

Az amerikai elnökválasztás végeredménye már az e heti budapesti EU-csúcson is éreztetheti a hatását, és meghatározza a magyar soros elnökség sikerét is – hangzott el az InfoRádió Aréna című műsorában, amelynek Böcskei Balázs politológus, az Idea Intézet stratégiai igazgatója és Mráz Ágoston Sámuel, a Nézőpont Intézet igazgatója volt a vendége.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Amerikai elnökválasztás 2024: ma eldől Trump és Harris küzdelme, befutott az első eredmény

Amerikai elnökválasztás 2024: ma eldől Trump és Harris küzdelme, befutott az első eredmény

A mai nappal pont kerül a számtalan váratlan fordulatot hozó 2024-es amerikai választási kampány végére, és eldől, hogy az Egyesült Államok következő elnökét Donald Trumpnak vagy Kamala Harrisnek fogják hívni. A republikánus és a demokrata jelölt megválasztása is történelminek minősülne: Trump az első bíróság által elítélt bűnözőként, és a legöregebb elnökként kezdhetné második ciklusát, előtte pedig csak egyszer volt arra példa, hogy egy politikust nem egybefüggő nyolc évre küldtek vissza a Fehér Házba. Mindeközben a hivatalban lévő Joe Bident lecserélő Kamala Harris alelnök győzelmével az első nőt iktatnák be pár hónap múlva a "szabad világ vezetőjévé". A küzdelem egyébként rendkívül szorosnak ígérkezik: a billegő államokban és az országos pollokban is fej-fej mellett vannak a jelöltek, az első, Dixville Notchból érkező eredmény pedig döntetlen is lett. Ideális esetben holnap reggelre lehet már látni, ki lesz a következő elnök, de nem teljesen kizárható, hogy ismét kell néhány napot várnunk. A legfrissebb fejleményekről és választási eredményekről szóló percről-percre tudósításunkat alább követhetik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×