Az amerikai külügyminisztérium nem közölt részleteket az eszmecseréről. Mogherini nyílt légkörűnek minősítette a tárgyalásokat.
Az uniós főképviselő kétnapos látogatásra érkezett az amerikai fővárosba, és a külügyminisztériumban folytatott esti megbeszélései után eszmét cserélt még Michael Flynn nemzetbiztonsági tanácsadóval és Jared Kushnerrel, Donald Trump elnök egyik tanácsadójával (vejével) is, valamint előadást tartott az Európai Unió külpolitikájáról.
A baloldali Mogherininek kiváló kapcsolata volt a demokrata párti amerikai kormányzattal, a republikánus kormányzattal azonban most kell kialakítania viszonyát, amely valószínűsíthetően a korábbitól eltérő lesz. Donald Trump ugyanis üdvözölte a Brexitet, vagyis az Egyesült Királyság kilépését az Európai Unióból, többször hangoztatta, hogy inkább a kétoldalú tárgyalásokat részesíti majd előnyben az európai országokkal, és Ted Malloch személyében olyan nagykövetet kíván az Európai Unióhoz akkreditálni, aki erőteljes unióellenes állásfoglalásairól ismert.
Federica Mogherini a múlt héten Brüsszelben azt mondta újságíróknak: azzal a szándékkal utazik Washingtonba, hogy feltárja mindazokat a közös területeket, amelyeken az Európai Unió és az Egyesült Államok együtt tud működni. Ezzel összefüggésben az ENSZ hatékonyságának fokozását, a globális klímaváltozás ügyét és a Líbiával, illetve Szíriával kapcsolatos közös uniós-amerikai politika kialakítását említette.
A napokban a Fehér Ház bejelentette, hogy Mike Pence alelnök Brüsszelbe utazik, a jövő hét végén pedig részt vesz a müncheni biztonságpolitikai konferencián.