eur:
410.96
usd:
392.3
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Nyitókép: Facebook/ Kézműves Cukrászda

A zselés az örök király – szaloncukorkörkép

Még mindig a zselés a legkedveltebb szaloncukor itthon, hiába bővül a választék – mondta az InfoRádióban a Magyar Édességgyártók Szövetségének főtitkára. Intődy Gábor azt is elmondta, hogy idén átlagosan 7 ezer forintba kerül egy kiló szaloncukor, de a különlegességek nem állnak meg 12 ezernél sem.

Stabil itthon a szaloncukorpiac, évente 3500 tonna kerül a boltokba.

„A kínálaton belül rengeteg a kísérletezés, van, ami jön, van, ami megy, attól függetlenül, hogy a prímet még mindig a zselés szaloncukor viszi, de nagyon kedvelt a marcipános, a kókuszos és a mogyorókrémes is; sorra jelennek meg az új ízek, és a különböző táplálkozási szokásoknak megfelelően megjelent például a vegán szaloncukor is” – mondta az InfoRádióban Intődy Gábor, a Magyar Édességgyártók Szövetségének főtitkára.

A kézműves gyártóknál kezdenek előretörni egyébként a gyümölccsel, dióval, kesudióval, fügével töltött szaloncukrok is, de van már például birsalmás is, illetve ezek különböző variációi.

Meg is esszük a magunkét: családonként-háztartásonként egy kiló szaloncukrot haza is visznek az emberek, ez a szám is „viszonylag stabil” Intődy Gábor szerint, így mintegy 7,5 milliárdos piacot jelent a szaloncukor Magyarországon.

Az árakról

„Van egy KSH-adatunk, ami októberi és egyéves intervallumra szól: a termékkategória egy év alatt 24 százalékot drágult. Az édességeknél ezt nem csak az infláció húzza magával, hanem a kakaó és a cukor másfélszeres drágulása, ami mindenképp beépül a termékárba. A vásárlók a karácsonyi édességet viszont megvásárolják akkor is, ha drágább, legfeljebb kicsit kevesebbet, illetve kipróbálnak más márkákat is, a minőségre azért figyelve” – ecsetelte.

Még azt is elmondta, hogy silány szaloncukor ma már nem nagyon van, a bevonómasszás termékek szinte eltűntek, de a vásárlók is inkább keresik az olcsóbb, de minőségi terméket keresni.

A kilóár átlagosan 7 ezer forint, a kézműves szaloncukrok viszont 12-15 ezer forintba is „belemennek”, valószínűleg egy mangós-diós szaloncukor még a 15 ezer forintot is meghaladja kilónként.

„A jó hír viszont az, hogy a nagyon különleges termékeket akár darabonként is meg lehet vásárolni.”

A főtitkár szólt még arról is, hogy ajándékként az édesség egyre gyakoribb.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×