eur:
413.94
usd:
396.69
bux:
78741.84
2024. december 23. hétfő Viktória
A legnagyobb japán autógyártó, a Toyota egyik hibrid személyautójának emblémája a vállalat egyik tokiói szalonjában 2015. október 21-én. A Toyota ezen a napon bejelentette, hogy világszerte 6,5 millió autót hív vissza a vezetőülés melletti elektromos ablakemelő panel működésének ellenőrzésére. A visszahívás a 2005 decembere és 2010 decembere között gyártott Yaris, Corolla, Camry, RAV4, Highlander, Tundra, Sequoia és Scion xB modelleket érinti.
Nyitókép: MTI/EPA/Franck Robichon

Történelmi áttörés az Egyesült Államok autós piacán

A Toyota Motor Corp. 2021-ben először szerezte meg az első helyet az az autóeladások terén az Egyesült Államokban, megelőzve fő riválisát, a General Motors Co.-t.

A Toyota 2020-hez képest mintegy 10 százalékkal, 2,3 millió járműre növelte eladásait az Egyesült Államokban. Eközben a GM-eladások közel 13 százalékkal, 2,2 millió járműre estek vissza.

Az Automotive News hírportál emlékeztetett arra, hogy a GM 1931 óta folyamatosan az amerikai autópiac vezetője volt a múlt évig.

A Toyota sikeréhez nagyban hozzájárult az a döntés, hogy jócskán feltöltötte készleteit az autóelektronikához szükséges mikrochipekből, még a hiány kialakulása előtt

– írta a The Wall Street Journal.

A tavalyi eredmény ellenére a Toyota vezetése nem számít arra, hogy megőrzi vezető szerepét az amerikai piacon. "Az egyértelműség kedvéért nem ez volt a célunk, és nem hisszük, hogy ez hosszú távon folytatódik" – mondta Jack Hollis, a Toyota North America vezető alelnöke.

A J.D. Power piackutató cég szerint 2021-ben csaknem 15 millió járművet értékesítettek az Egyesült Államokban. Ez valamivel több, mint 2020-ban, de lényegesen kevesebb, mint az azt megelőző öt évben eladott évi mintegy 17 millió autó.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Miután szombaton évzáró nemzetközi sajtótájékoztatót tartott a miniszterelnök, vasárnap este az M1-nek is interjút adott. Meglátása szerint Brüsszel nagy árat fog fizetni azért, hogy még mindig úgy gondolja, mindent az eddigiek szerint kell tovább csinálni. Ukrajnában és a világban is új realitás van, ehhez kell alkalmazkodni, Magyarország is ezt teszi a gazdasági semlegességgel és a jövő évi költségvetéssel is. "Jobban fogunk élni, de hogy szebben tudunk-e, ez a kérdés" - zárta az interjút.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×