eur:
401.37
usd:
365.71
bux:
73411.75
2024. október 5. szombat Aurél
Nyitókép: Pixabay

260 milliárd forintot osztott ki a kormány

Jelentős összeget költött el a kabinet az idei költségvetés terhére.

A Magyar Közlönyben a Gazdaságvédelmi Alap terhére megvalósított költekezéseket is tartalmazó kormányhatározat jelent meg. Ezek szerint a kormány 260 milliárd forintot vont ki a Gazdaságvédelmi Alapból, ezzel a Portfolio szerint már 3264 milliárd forintnál jár az alap terhére megvalósított költségvetési kiadás.

Az elmúlt egy hónapban összesen közel 1200 milliárd forintot csoportosított át a kormány, ezzel a költés már sokszorosan túlhaladja az induláskor meghatározott keretet (923 milliárd forint), erre azért van lehetőség, mert a kormány időközben felülről nyitott előirányzatúvá tette az alapot.

A mostani döntés kedvezményezettjei:

  • a Nemzeti Hauszmann Terv (73,6 milliárd forint)
  • egyházak támogatása (2,3 milliárd forint)
  • vasútfejlesztés (35,7 milliárd forint)
  • turisztikai fejlesztések (12,8 milliárd forint)
  • kiemelt sportegyesületek, sportakadémiák és sportszövetségek támogatása (21 milliárd forint)
  • Bethlen Gábor Alap (4,4 milliárd forint)
  • Rákóczi Szövetség (1 milliárd forint)
Címlapról ajánljuk

Ákos: nem jó kimondani, hogy hatalmas vihar közeleg – egymásra kell nézzünk, emberek

Én arra hívok mindenkit, aki ezt a lemezt hallgatja, hogy ember legyen velem együtt, hogy egymás számára emberek lehessünk, és hogy megfogalmazhassunk nyugodtan aggodalmakat és örömöket anélkül, hogy a másik folyton ellenséget látna bennünk – mondta Kovács Ákos dalszerző, előadóművész az InfoRádió Aréna című műsorában, ahol beszélt a most megjelent Metropolis című dupla albumáról és a december 14-i Aréna-koncertjéről is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.10.07. hétfő, 18:00
Karácsony Gergely
Budapest főpolgármestere
Az éghajlatváltozás következménye: szebb jövő vagy apokalipszis?

Az éghajlatváltozás következménye: szebb jövő vagy apokalipszis?

Az emberi társadalom az innovációnak és globalizációnak köszönhetően korábban képes volt felszabadítani magát a klíma uralma alól, de mára új függőség alakult ki az ember által létrehozott éghajlati rendszerrel szemben. Az elmúlt évtizedekben a fosszilis energiatermelés növekvő mértéke hozzájárult az üvegházhatás fokozódásához, ami jelentős hőmérséklet-emelkedést és időjárási szélsőségeket eredményezett. A fogyasztás mérséklése és a globális energiatermelés dekarbonizálása elengedhetetlen a jövő katasztrófáinak elkerüléséhez. A célok eléréséhez progresszív adózási rendszerek és nemzetközi együttműködés szükséges, különös tekintettel a megújuló energiaforrásokra történő átállásra. Enélkül az emberiség a közeljövőben pusztító ökológiai válságokkal nézhet szembe.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×