eur:
401.37
usd:
365.71
bux:
73411.75
2024. október 5. szombat Aurél
Nyitókép: Pixabay

Június első felében nyílhatnak a pénzcsapok

A mikro-, kis- és középvállalkozások (kkv) támogatására 50 milliárd forintos keretösszeggel kiírt pályázat keretében már június első felében megszülethetnek az első határozatok – közölte az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) gazdaságstratégiáért és szabályozásért felelős államtitkára.

György László az M1-en kifejtette: a hatékonyságnövelést támogató high-tech és zöld pályázati felhívásra az 5-250 embert foglalkozó vállalkozások jelentkezhetnek. Az államtitkár szerint olyan pályázati konstrukciót állítottak össze, amelynek igénybevételével a vállalkozások hatékonyabb, versenyképesebb, válságállóbb munkahelyeket tudnak teremteni.

A konstrukció abban tér el a többitől, hogy nem kell külön pályázni eszközvásárlásra, energiahatékonysági beruházásokra, digitalizációra vagy képzésre, szakértői szolgáltatások igénybevételére, hanem nagyon tág keretek között kombinálhatják ezeket a lehetőségeket.

A vállalkozásoknak legalább 2 százalékban kell eszközöket vásárolniuk; 50 százalékban költhetik a pénzt energiahatékonysági beruházásra, vagy ingatlanfejlesztésre, digitalizációra, 20 százalékban szakértői szolgáltatásra, képzésre, 10 százalékban forgóeszközökre és 1 százalékban még rezsire is – ismertette az államtitkár.

Az állam 100 forintnyi beruházáshoz 70 forint támogatást ad.

Ráadásul, ez a forrás nemcsak a konvergenciarégiókban, hanem az egész országban elérhető a vállalkozások számára – tette hozzá.

A támogatás feltétele, hogy az idei áprilisi foglalkoztatotti létszám 90 százalékát meg kell tartani. Ezt a feltételt azért így állapították meg, hogy ha a hatékonyságnövelő beruházások átmenetileg ahhoz vezetnek, hogy a vállalkozásoknak 10 százaléknyi munkavállalótól meg kell válniuk, erre lehetőséget biztosítsanak, hogy a későbbiekben versenyképesebb, hatékonyabb, termelékenyebb, ezáltal magasabb béreket fizetni képes új munkahelyeket tudjanak teremteni a következő másfél-két-hároméves időtávon – fejtette ki.

Az első pályázatokat május 29-től lehet beadni.

Címlapról ajánljuk
Pazarlás, élelmiszerválság, éhezés – mit tehetünk, hogyan előzhetjük meg?

Pazarlás, élelmiszerválság, éhezés – mit tehetünk, hogyan előzhetjük meg?

A megtermelt élelmiszerek több mint harminc százaléka a szemetesbe kerül, miközben napjainkban már a fejlett országok szegényebb polgárai is kénytelenek lejjebb adni fogyasztásuk mennyiségéből vagy minőségéből – mondta az InfoRádióban az Ökológiai Mezőgazdasági Kutatóintézet ügyvezetője. Dexler Dóra figyelmeztetett: nem jó az sem, ha csak a spórolásra gondolunk, mert a legolcsóbb élelmiszer nem feltétlenül a legjobb minőségű.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.10.07. hétfő, 18:00
Karácsony Gergely
Budapest főpolgármestere
Elbukni látszik az egyedülálló demokratikus kísérlet: most jön a kegyelemdöfés

Elbukni látszik az egyedülálló demokratikus kísérlet: most jön a kegyelemdöfés

Az „arab tavaszt” követően az arab világ demokratizálódásának nagy reménysége volt az észak-afrikai, csaknem 12 milliós ország, Tunézia, ahol a 2010-es évek közepén rövid időre valóban létre tudott jönni egyfajta – igaz, ingatag – plurális demokrácia. Az igazi népképviseleti hagyományok hiánya és a megoldhatatlannak tűnő gazdasági problémák azonban kikezdték a rendszert, és 2019-ben nagy erővel tört be egy addig a politikán kívüli szereplő, Kaisz Szaíd. Az új elnök rövid időn belül belekezdett a jogállami vívmányok leépítésébe, és mostanra autoriter hatalmat épített ki. Vasárnap elnökválasztást tartanak Tunéziában, ahol Szaíd és egy áljelölt mellett egyetlen valódi kihívó indul, akit azonban pár héttel a voksolás előtt börtönbe vetettek. Nagyon úgy tűnik ezért, hogy a választás csak színjáték lesz, melynek célja Szaíd tekintélyuralmi rendszerének népi legitimálása.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×