„Meglepően rövid idő alatt találnak gazdára ezek a luxusfelszereltségű és nagyon jó helyen lévő, többnyire belvárosi ingatlanok” - jelentette ki az Otthontérkép elemzője.
Kifejtette: egy-három hónap kell ahhoz, hogy kivegyék a luxusalbérleteket, de általában
30-40 nap alatt elkel egy Andrássy úti, az 5. kerület más részén, a Várban, vagy egy 12. kerületi villában lévő bérlakás.
A négyzetméterenkénti albérleti díj 4000 forintnál kezdődik, de van, ahol ennél is magasabb – közölte az elemző.
„A Halászbástyánál például 430-450 ezer forint havonta egy 70-80 négyzetméteres lakás. A Bem rakparton egy 150 négyzetméteres tetőtéri lakás 530 ezer forint,
a Várhoz vezető Hunyadi János utcában pedig 480 ezer forint körül van egy 100 négyzetméter körüli lakás” - sorolta Mester Nándor.
Ezek a lakások általában három szobásak, légkondicionáltak, és újszerűek vagy nemrég felújítottak.
Az elemző emlékeztetett arra, hogy az elmúlt két-három évben nagy áremelkedés volt a lakások árában, amit követett a lakásbérleti piac is.
„Ez az emelkedés 2016 közepén egy kicsit lelassult: tavaly egész évben 8-10 százalékos drágulás volt az azt megelőző évhez képest a luxusalbérleteknél” - részletezte.
Mester Nándor arra számít, hogy idén ennél nagyobb ütemű drágulás nem lesz.
Az Otthontérkép elemzője közölte:
még mindig kevés, 500-700 luxusingatlan van Budapesten.
Elmondta, hogy luxusalbérleteket elsősorban a nagyvállalatok keresnek a felső vezetőik számára, illetve külföldi magánszemélyek.
„Az igazsághoz azonban az is hozzátartozik, hogy azok a külföldi magánszemélyek, akik ebben a kategóriában mozognak, már inkább lakást vásárolnak, mintsem bérelnének” - tette hozzá Mester Nándor.
A bérlés ugyanis rövid távra, általában egy vagy két évre szól, de sokan vannak, akik hosszabb távra terveznek Magyarországon, így ők inkább a vásárlást részesítik előnyben – indokolta az Otthontérkép elemzője.