eur:
394.85
usd:
356.49
bux:
73003.59
2024. szeptember 14. szombat Roxána, Szeréna

Gyurcsány: "Meg fogjuk védeni magunkat"

Nem szóbeli intervenciót követtem el, hanem intervenciót fogok eszközölni - válaszolta egy, a MOL-lal összefüggő újságírói kérdésre a kormányfő egy hivatalos eseményen. Gyurcsány Ferenc ismét megerősítette: mindent elkövetnek a MOL megvédéséért.

A kormányfő gyakorlatilag megismételte azt, amit csütörtökön mondott, vagyis hogy a kormány megvédi a MOL-t az ellenséges felvásárlástól.

Az OMV-nek a MOL-ban történt tulajdonszerzését ellenséges kivásárlásnak tekinti a magyar kormány, ezért "meg fogjuk védeni magunkat" - hangsúlyozta Gyurcsány Ferenc.

"A magyar kormány álláspontja az elmúlt napokban nem változott e kérdésben. Szeretnék világosan fogalmazni: nem szóbeli intervenciót követtem el, hanem intervenciót fogok eszközölni, aminek tartalmáról egyelőre nem áll módomban részleteket közölni" - mondta a miniszterelnök.

Nemcsak Gyurcsány Ferenc, hanem Veres János és Kóka János is nyilvánosan megvédte a magyar olajtársaságot, azonban egyikük sem árult el többet, mint amit a kormányfő mondott

A gazdasági miniszter világossá tette, hogy a MOL Magyarország számára stratégia jelentőségű cég.

Azt egyelőre nem tudni pontosan, hogy mit jelent az ígért beavatkozás, esetleg azt, hogy állami intézmény MOL-részvényt vásárol.

Az ugyanakkor biztos, hogy jogszabályi változtatás nem lehetséges, mert a parlament legközelebb ősszel ülésezik. A tőkepiaci elemzők már nem találgatnak a kérdésben.A múlt hét végén az OMV 10-ről 18,6 százalékra növelte részesedését a MOL-ban, azóta pedig a szintén osztrák Bank Austria Creditanstalt jelentette be, hogy a napokban 5,94 százaléknyi MOL-részvényt vásárolt, és azokat még a héten átadja meg nem nevezett ügyfelének.

Az OMV lépése után Gyurcsány Ferenc telefonon tárgyalt Alfred Gusenbauer osztrák kancellárral, és barátságtalan lépésnek nevezte az osztrák olajcég tulajdonszerzését.

Budai Bernadett kormányszóvivő csütörtökön elmondta, a kormány minden lehetséges eszközt felhasznál annak érdekében, hogy a MOL részvényeire irányuló kivásárlást meghiúsítsa, mert ez alapvető nemzeti érdek.

Veres János pénzügyminiszter csütörtökön cáfolta, hogy állam részvényt vásárolna.

A tárcavezető sejtelmesen annyit mondott, egyelőre nem hozzák nyilvánosságra, hogy milyen módszerrel szeretnék kivédeni az esetleges ellenséges kivásárlást, mivel az rontaná a tervezett módszer hatékonyságát.

Korábban a Fidesz azt közölte, hogy támogatja a magyar kormány határozott fellépését, és a magyar olajtársaság törekvését a regionális szerepvállalás, a hatékonyság és a tisztességes piaci verseny erősítése terén.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
A hatalmi versengés színtere lett a mélytengeri bányászat, felforgathatja a világot

A hatalmi versengés színtere lett a mélytengeri bányászat, felforgathatja a világot

Ahogy a világban terjednek a szén-dioxid-kibocsátást csökkenteni hivatott zöld technológiák, az előállításukhoz szükséges kritikus fontosságú ásványok iránti igény is nő. Bányászatuk egyre drágább, lelőhelyeik pedig néhány országban koncentrálódnak, ami kockázatot jelent a globális ellátás szempontjából. Sokak szerint a megoldás a tengerek mélyén keresendő, a világ óceánjainak és tengereinek fenekén ugyanis nagy mennyiségben találhatók kritikus ásványok. A formálódó mélytengeri bányászat ezen ásványkincsek kiaknázását célozza, azonban e tevékenység megítélése – noha még el sem kezdődött – rendkívül ellentmondásos.

Romániában már több halálos áldozata van az esőzéseknek

Az ítéletidő Galac megye 19 települését érintette.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.09.16. hétfő, 18:00
Toroczkai László
a Mi Hazánk elnöke, parlamenti frakcióvezetője
Lesújtó képet festettek a magyar oktatási rendszerről

Lesújtó képet festettek a magyar oktatási rendszerről

Az OECD friss "Education at a Glance" jelentése részletes áttekintést nyújt a tagországok oktatási rendszereiről. A jelentés szerint Magyarországon a középfokú végzettség nélküli felnőttek jelentős hátrányban vannak a munkaerőpiacon. Ráadásul akiknek a szülei nem rendelkeznek középfokú végzettséggel, nagyon kis eséllyel szereznek diplomát. A jelentés rávilágít, hogy az oktatási rendszer finanszírozása Magyarországon alacsonyabb szinten áll az OECD átlagához képest. Megállapítják, hogy itthon – csakúgy mint sok más országban – komoly pedagógushiány van.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×