eur:
402.03
usd:
371.21
bux:
0
2025. március 31. hétfő Árpád
CHINA - 2021/04/24: In this photo illustration the Chinese electronics manufacturer company Xiaomi logo seen displayed on a smartphone with the word cancelled on a computer screen. (Photo Illustration by Budrul Chukrut/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)
Nyitókép: Budrul Chukrut/SOPA Images/LightRocket/Getty Images

Hamarosan hanggal tölthetjük a telefonunkat

A Xiaomi már szabadalmaztatja is az eljárását.

Nemrégiben nyújtotta be a Xiaomi a Kínai Nemzeti Szellemi Tulajdon Hivatalához (CNIPA) forradalmi töltőrendszerét, amely a hang energiáját használná. Az eszközök töltése egy ideje már birizgálja a fejlesztők fantáziáját, láthatunk is jó pár innovatív megoldást ezen a területen, a gyorstöltéstől egészen a vezeték nélküli töltésig. Jelenlegi szabadalma egy hanggyűjtő és hangtöltő eszközt és a hozzá csatlakozó energiatároló, illetve elektronikus eszközt ír le. Összeállítása a hang energiáját alakítaná elektromos energiává az eszközök feltöltése érdekében – írja a hvg.hu.

Egy interfész segítene az előállított váltakozó áram (AC) egyenárammá (DC) alakításában, ez utóbbit lehetne ezután az eszközök töltésére használni, megkerülve a hálózati aljzatot.

Az iparági megfigyelők különösen figyelemre méltónak nevezik a Xiaomi lépését e szabadalom bejegyzése terén, mivel a hangtöltéshez szükséges technológia egyelőre még gyerekcipőben jár. Úgy vélik, a vállalat még néhány évre van attól, hogy kereskedelmi szempontból is életképes hanggal töltő eszközt készítsen, bár az elvet akár hónapokon belül ismertetheti.


VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk
Kiszámolták, mennyibe kerül Ukrajna EU-csatlakozása: fejenként kétmillió forint

Kiszámolták, mennyibe kerül Ukrajna EU-csatlakozása: fejenként kétmillió forint

A Magyar Külügyi Intézet és a Mathias Corvinus Collegium közös konferenciáján elhangzott, hogy az ukrán uniós csatlakozás teljes költsége öt év alatt majdnem két és fél ezer milliárd euróba kerülne, ami az Európai Unió 2025-ös költségvetésének több mint 12,5-szerese. A részletekről Siklósi Péter, a Magyar Külügyi Intézet vezető kutatója számolt be az InfoRádióban.

Salát Gergely: kifulladt az eddigi kínai növekedési modell, váltásra van szükség

Belső gazdasági problémákkal küzd Kína, paradigmaváltásra van szükség, ami a híresen nagy megtakarításokkal rendelkező lakosságot is komolyan érinti – erről beszélt a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa az InfoRádióban. Salát Gergely elmondta: a kínai vállalatok a bizonytalanságok ellenére hosszú távra terveznek Magyarországon.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.03.31. hétfő, 18:00
Demkó Attila
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet programvezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
2025. március 31. 06:26
×
×
×
×