eur:
406.36
usd:
370.66
bux:
83028.96
2025. április 6. vasárnap Bíborka, Vilmos
Nyitókép: Pixabay

Már tesztelik az ittas vezetőket kiszűrő új rendszert

Egy új fejlesztésnek köszönhetően az autó csak akkor engedné beindítani a motort, ha a sofőr nem ittas.

Legtöbbször három okra vezethetőek vissza az autós balesetek: gyorshajtás, telefonhasználat és ittas vezetés. Ez utóbbit szűrheti ki egy amerikai fejlesztés - a munka már 2008-ban elindult és az amerikai Nemzeti Autópálya Közlekedésbiztonsági Hivatal néhány éve be is mutatta az első (világelső) olyan prototípust, amelyet már egy fejlett alkohol-érzékelő eszközzel szereltek fel. Tavaly év végére eljutottak a tesztekig, Virginia államban vizsgálták a rendszer működését a gyakorlatban. Az adatok értékelése jelenleg is zajlik - írta a hvg.hu.

A DADSS egy alkoholszondán, valamint egy érintésérzékelőn keresztül igyekszik megállapítani, mekkora lehet az autós véralkoholszintje. Ha bármelyik magasabb a kelleténél, az autó egyszerűen nem indul be.

A 2018 szeptemberében kezdődött tesztidőszak során a flottás autókba beszerelt DADSS-sel összesen 4217 órán át közel 70 ezer kilométert tettek meg a sofőrök, miközben 22 770 lélegzés adatait elemezte ki a rendszer.


VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk

Már a magyar honvédséget is bevetik a járvány ellen

A Magyar Honvédség segít a ragadós száj- és körömfájás betegség elhárításában - mondta Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter szombat délután az M1-es autópálya hegyeshalmi határátkelőjénél tartott sajtótájékoztatóján.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.04.07. hétfő, 18:00
Noszek Péter
a Nestlé Hungária ügyvezető igazgatója
Szupertitkos atomprogrammal fékezték volna meg a feltörekvő nagyhatalmat, de a CIA ügynöke mindent borított

Szupertitkos atomprogrammal fékezték volna meg a feltörekvő nagyhatalmat, de a CIA ügynöke mindent borított

Időről időre az egész világ felfigyel arra, hogy Kína egyre látványosabban mocorog a Távol-Keleten, Peking késznek mutatkozik arra, hogy akár katonai úton, de egyszer és mindenkorra „lezárja” Tajvan felügyeletének kérdését. Az elmúlt években ez kifejezetten „slágertémává” vált, a felemelkedő nagyhatalom minden létező fórumon hangoztatja, hogy belátható időn belül szeretnék, hogy a „két Kína” egy felügyelet alá kerüljön, méghozzá a pekingi kormány irányítása alatt. Tajvan a múltban is igyekezett ellenállni az egyre súlyosabb nyomásnak, ehhez pedig elég sokáig hajlandóak lettek volna elmenni, a nukleáris fegyverek kifejlesztését sem tartották elvetendőnek, ennek pedig egy kevésbé ismert sztorija is van. A közelmúlt eseményeinek fényében a történet pedig jóval izgalmasabb megvilágításba kerül.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×