eur:
394.85
usd:
356.49
bux:
73003.59
2024. szeptember 15. vasárnap Enikő, Melitta

A svédeknél a legolcsóbb, Japánban a leggyorsabb az internet

A világ 30 vezető államában eltérnek egymástól a szélessávú internetezés költségei és sebessége - derült ki egy felmérésből. A korlátlan hozzáférés havidíja Svédországban a legalacsonyabb, míg Mexikóban a legdrágább.

A 30 legfejlettebb állam lakóinak csaknem 60 százaléka használ szélessávú internetet. Az elemzés szerint ezek közül a vezetékes internet a leggyorsabb és a legolcsóbb is.

Japánban például olyan vonalak vannak, amelyek tízszer gyorsabbak, mint az Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) tagországainak átlaga. Ennek ellenére a másodpercenkénti letöltések mennyiségének tükrében itt a legalacsonyabb az ára a szélessávú netezésnek. A lista végén Törökország kullog.

A japánéhoz hasonló sebességű, azaz 100Mb/secundumos internet-szolgáltatást nyújtanak még Svédországban, Koreában és Finnországban, itt azonban vezetékes optikai hálózattal oldják meg ugyanezt.

A korlátlan hozzáférés havidíja Svédországban a legalacsonyabb, míg Mexikóban a legdrágább.

Olcsóbb és gyorsabb

A kutatásból kiderült az is, hogy a szélessávú internet egyre elterjedtebb Ausztráliától az Egyesült Államokig szerte a világon, a piac azonban rendkívül megosztott az árak tekintetében.

A DSL kapcsolat ára átlagosan 19 százalékkal csökkent a 30 legfejlettebb gazdaságú országban, a sebessége pedig 29 százalékkal nőtt 2006 októbere óta.

Magyarország a régiós listavezető

Egy korábbi felmérés szerint, amelyet az Economist Intelligence Unit készített, az Egyesült Államok információ-technológiai szektora a legversenyképesebb a világon, Magyarország pedig a négy közép-európai EU-gazdaság mezőnyét vezeti.

A második helyet Japán szerezte meg, az első húszban pedig nyolc uniós tagállam van. Mindegyik nyugat-európai, élükön Nagy-Britannia áll, amely a világranglista negyedik helyét szerezte meg.

A legjobb kelet-európai helyezést Észtország érte el, Magyarország a 28. helyen van, megelőzve Csehországot, Lengyelországot és Szlovákiát. Az EU-tagállamok közül Bulgária a sereghajtó, a teljes lista végén pedig Irán áll.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.09.16. hétfő, 18:00
Toroczkai László
a Mi Hazánk elnöke, parlamenti frakcióvezetője
Ennyit az elsöprő iráni válaszcsapásról? – Három lehetséges ok, amiért Teherán még nem támadta meg Izraelt

Ennyit az elsöprő iráni válaszcsapásról? – Három lehetséges ok, amiért Teherán még nem támadta meg Izraelt

Július 31-én villámcsapásként érkezett a hír, mely szerint egy robbanásban életét vesztette Iszmail Hanijeh, a Hamász politikai ágának vezetője és a terrorszervezet legbefolyásosabb tagja. A feszültséget tovább fokozta, hogy a detonációra egy teheráni szállodában került sor. Irán azonnal felvonta a bosszút szimbolizáló vörös zászlót, a különféle nyugati hírszerző ügynökségek pedig egész augusztusban arról közöltek híreket, hogy „a következő héten” már biztosan támadás fog indulni Izrael ellen. Az iráni válaszcsapás egyelőre elmaradt, de miért? Itt van három lehetséges magyarázat Teherán tétlenségére.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×