Huszonhét évvel Fenyő János meggyilkolása után jogerős ítéletet született csütörtökön reggel a Fővárosi Ítélőtáblán. Az Index tudósítása szerint jogerősen életfogytig tartó fegyházra ítélték Portik Tamást, amiért 1998-ban felbérelte Jozef Rohácot, hogy ölje meg Fenyő János médiavállalkozót. Húsz év múlva bocsátható szabadlábra.
A Fővárosi Ítélőtábla Gyárfás Tamás esetében megváltoztatta a minősítést, és hét év börtönre ítélte a Magyar Úszó Szövetség volt elnökét felbujtóként elkövetett emberölés bűntette miatt.
Gyárfás Tamás a büntetés négyötöde után bocsátható feltételesen szabadlábra a leghamarabb.
Tavaly februárban Gyárfás Tamás hét év fegyházat, az Aranykéz utcai robbantásban is elítélt Portik Tamás pedig életfogytiglant kapott a Fenyő-gyilkosság ügyében első fokon. A másodfok abban is megváltoztatta a korábbi ítéletet, hogy Gyárfás Tamást nem bűnsegédként, hanem felbujtóként ítélte el. A feltételes szabadlábra helyezést az első fokkal szemben nem engedélyezte a jogerős ítélet.
A csütörtöki tárgyaláson Portik Tamás videókapcsolaton keresztül sem vett részt, Gyárfás Tamás viszont személyesen is ott volt. Az Index tudósítása szerint Gyárfás Tamás nyugodtan fogadta az ítéletet, a kihirdetés után percekig a telefonját nyomkodta.
A vádhatóság szerint Gyárfás Tamásnak elmérgesedett a viszonya Fenyő Jánossal, a Vico médiabirodalom alapítójával, több újság – köztük a Népszava – tulajdonosával, ezért elhatározta, hogy megöleti. Ennek érdekében megállapodott Portik Tamással, akinek utasítására egy szlovák állampolgárságú férfi Budapesten, 1998. február 11-én lelőtte a gépkocsijában várakozó, milliárdos médiavállalkozót.
A bíróság bizonyítottnak látta, hogy Fenyő János és Gyárfás Tamás üzleti konfliktusban állt egymással a Nap TV miatt. Fenyő János ugyanis meg akarta szerezni a Nap TV-t, illetve annak szerkesztési jogát. A bíró szerint a Fenyő János és Gyárfás Tamás közötti konfliktus odáig fajult, hogy még Horn Gyula miniszterelnök is megpróbált közvetíteni köztük. Gyárfás Tamás ügyvédje az elsőfokú ítélet indoklását és az ügyészség vádpontjait képtelenségnek nevezte. Úgy vélte, a hatóságok bizonyítékokat gyártottak, az indoklásokat pedig értelmezhetetlennek minősítette.
Jozef Rohácot 2011-ben gyanúsították meg a gyilkossággal, miután egy helyszínen talált sapkán megtalálták a DNS-ét. A szlovák férfi 2017-ben életfogytiglani büntetést kapott a Fenyő-gyilkosság és az Aranykéz utcai robbantás miatt.