A tájékoztatás szerint a művelet során a hatóságok igyekeztek a lehető legszélesebb körben végrehajtani razziákat, amelyek így kiterjedtek az online tér több területére is, például a darkwebre és a közösségi médiára. A "kiberjárőrözésben" több ügyészi hivatal is részt vett.
A művelet keretében az Európai Unió és nemzetközi partnereinek közös kapacitásait és erőforrásait többféle bűnügyi fenyegetés, egyebek között az emberkereskedelem, a kábítószer- és illegális lőfegyver-kereskedelem, valamint a nagy veszélyt jelentő bűnbandák elleni küzdelemben vetették be - olvasható a közleményben.
A műveletben 16 európai uniós tagország - köztük Magyarország - és kilenc nem uniós tagország, benne Ukrajna, Koszovó és Törökország vett részt, a közlemény szerint pedig 442 fegyvert koboztak el, valamint átvizsgáltak több mint 150 ezer gépjárművet és csaknem 1200 létesítményt.
A hatóságok munkáját az Europol mellett a többi között az Európai Bizottság, valamint az Európai Unió tagállamai közötti igazságügyi együttműködésért felelős, hágai székhelyű uniós ügynökség, az Eurojust, az EU határ- és partvédelmi ügynöksége, a Frontex, illetve az egész világra kiterjedően működő nemzetközi rendőri szervezet, az Interpol is segítette.