A vádlott arról is beszélt, hogy "napi politikai csatározások eszköze", és "mindenféle politikai koncepció érdekében" el kell tűrnie, hogy a nevét, a családját tönkreteszik.
P. Tamás azt is hangulatkeltésnek nevezte, hogy az ügyészség az éjszakai élet egyik meghatározó alakjaként állította be, a vád több állítását pedig abszurdumnak tartja, így azt is, hogy bármilyen bűnözői csoportot szervezett volna. Többek között kiemelte azt is, hogy a vádhatóság szerint anyagi érdekek miatt adott utasítást Prisztás József meggyilkolása. Kérdésként vetette fel, hogy megvizsgálta-e valaki, ki járt jól az áldozat halálával, mert neki "egy árva forint" sem származott belőle. Az ingatlanok tulajdonviszonyai miatt egyiket sem tudta volna megszerezni, Prisztás vagyonának 99 százaléka a barátnőjéé lett - mondta.
P. Tamás visszautasította azt is, hogy kézigránátot dobatott volna 1996 októberében Prisztás II. kerületi érdekeltségére.
A vádlott szerint elképesztő, hogy 16 évvel a történtek után újraindítanak egy nyomozást, amelyben a tanúk jobban emlékeznek a történtekre, mint közvetlenül az események után.
A pénteki tárgyaláson sem a másod-, sem a harmadrendű vádlott nem akart vallomást tenni.
P. Tamás egy időben a legkeresettebb magyar bűnözők listáját vezette, az 1990-es években az olajszőkítéssel kapcsolatba hozott Energol Rt. vezetője volt. Tavaly júliusban elfogták, és előzetes letartóztatásba helyezték. A hatóságok őt gyanúsították meg felbujtóként Prisztás József 1996-ban és Boros József Károly 1998-ban - az Aranykéz utcai robbantásban -, továbbá Seres József, valamint testőre 1999-ben Tahitótfaluban történt meggyilkolása ügyében.
A Prisztás-ügy pénteken kezdődő büntetőperében az ügyészség nyereségvágyból, előre kitervelten elkövetett emberöléssel vádolja P. Tamást felbujtóként. Egyik társa, egykori testőre a vádhatóság szerint az emberölés tettese, másik vádlott-társa, ismerőse pedig a bűnsegédje volt.
A vádirat rögzíti, hogy P. Tamás 1994 és 2000 között az Energol Rt. vezérigazgatója volt, a cég tevékenysége révén jelentős vagyont szerzett, és egyre nagyobb befolyásra tett szert az alvilágban, majd 1996-ban elszámolási vitába keveredett a budapesti éjszakai élet másik meghatározó alakjával, Prisztás Józseffel, és elhatározta, hogy megöleti. P. Tamás ismerőse csalta a III. kerületi Ladik utcai tetthelyre 1996. november 1-jén az áldozatot, ott P. Tamás testőre pisztollyal fejbe lőtte a kocsijába beszálló Prisztást, aki a helyszínen meghalt.
A tárgyaláson P. Tamásra a TEK munkatársai, vádlott-társaira a büntetés-végrehajtás kommandósai vigyáztak, emellett a tárgyalóterem környékén és a bíróság épülete előtt is jelentős számban voltak rendőrök.
Grúziai választás - megtörtént a szavazatok újraszámlálása