eur:
408.84
usd:
389.48
bux:
80165.64
2024. december 14. szombat Szilárda
Nyitókép: Unsplash.com

Megvannak az „új” vízilabda-kapitányok

Varga Zsolt marad a magyar férfi vízilabda-válogatott szövetségi kapitánya, míg a női együttest a jövőben egyedüliként Cseh Sándor irányítja.

A magyar szövetség csütörtöki sajtótájékoztatóján kiderült, hogy a két szakember 2+2 évre szóló megállapodást írt alá azzal kitétellel, hogy

ha egy világversenyen együttesük nem jut a négy közé, akkor a szerződés felbontható.

Madaras Norbert, a szövetség elnöke elmondta, közvetlenül a párizsi olimpiát követően is értékeltek már, azonban a döntés az október közepén rendezett tisztújító közgyűlés után felálló új elnökség feladata volt.

A MVLSZ első embere kiemelte, volt hiányérzet az olimpiai szereplés kapcsán, de a párizsi viadal olyan újdonságokat hozott, amire korábban nem volt példa. A férfiaknál minden negyeddöntő egy góllal vagy ötméteresekkel dőlt el, azaz rendkívül kiegyenlített volt a mezőny, nüanszok döntöttek, melyek korábban a magyarok oldalára billentek, most viszont nem így történt. Hozzátette, a jövőben azon kell dolgozni, hogy az apróságok újra a magyar csapat felé billentsék a mérleg nyelvét.

Madaras Norbert kiemelte, hogy a jövőben kissé másképp képzelik majd el a szövetségi kapitányok munkáját,

azt szeretnék, ha egy kibővített feladatkörben napi szinten dolgoznának a sportágért, az egész szakágukkal foglalkozniuk kell majd.

Varga Zsolt 2022 nyarán vette át a férfiválogatott vezetését, még abban az évben Európa-bajnoki ezüstérmet nyert, tavaly Fukuokában pedig világbajnok lett az együttessel, amely a párizsi olimpián negyedik lett.

A Ferencvárossal sokszoros bajnok és Bajnokok Ligája-győztes tréner hangsúlyozta, az első két éve amolyan tűzoltás volt, de természetesen a jó dolgokat tovább kell vinni a folytatásban is, amkor is egy új csapatot szeretne felépíteni.

„Egy generáció számára most véget ért a dolog, új csapatot kell építeni, új alapokat kell letenni. Meg kell találni azokat a játékosokat, akik tűzön vízen keresztül harcolnak, és helyén tudják kezelni az egójukat, amit ha kell, akkor a csapat érdekékében félre tudnak tenni. Meg kell találnunk azokat a szerepköröket, akik el tudnak dönteni meccseket. Viszont ahhoz, hogy odáig eljussunk, védekezésben és támadásban is kőkeményen kell dolgozni. Olyan csapatot szeretnék felépíteni, amire mindenki büszke lehet” – nyilatkozta Varga Zsolt.

Cseh Sándor tavaly szeptember óta Mihók Attilával közösen, társszövetségi kapitányként irányította a női csapatot, amely januárban az eindhoveni Európa-bajnokság ötödik volt, februárban a dohai világbajnokságon viszont ezüstérmet nyert, amivel kijutott a párizsi olimpiára, ahol ismét ötödikként zárt.

Madaras Norbert elárulta, Mihók Attila munkájával is elégedettek voltak, és a tréner marad is szövetség kötelékében, de egy klubfüggetlen edzőt szerettek volna szövetségi kapitánynak, aki a női vízilabdáért dolgozhat.

Cseh Sándor elmondta, alapvetően elégedett a női válogatott által az elmúlt kilenc hónapban megtett úttal, hiszen a vízben és a parton is egyre egységesebbé vált az együttes. „Persze biztos vagyok benne, hogy a folytatásban lesznek nehézségeink, és akár hetente is változhatnak az álláspontok. Mindenesetre egy érdekes dolog indult el, rendkívül megtisztelő a feladat” – fogalmazott a szövetségi kapitány.

Címlapról ajánljuk
PwC-felmérés: mit ajándékozunk az idén karácsonyra, és mennyiért?

PwC-felmérés: mit ajándékozunk az idén karácsonyra, és mennyiért?

Az online vásárlók 74 százaléka, vagyis több mint hárommillió magyar fog ajándékozni karácsonykor, a válaszadók átlagosan 84 ezer forintot költenek, és összesen hat embert ajándékoznak meg – ez derült ki a PwC felméréséből. A legtöbben játékot vesznek, de egyre népszerűbb, hogy élményt adnak ajándékba. Cserjés-Kopándi Ildikó, a PwC e-kereskedelmi szolgáltatási csapatának vezető menedzsere beszélt a részletekről az InfoRádióban.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.16. hétfő, 18:00
Freund Tamás
a Magyar Tudomány Akadémia elnöke
Uniós élmezőnyben vagyunk ebben az ágazatban, de csak amíg bírjuk a kínai dömpinget

Uniós élmezőnyben vagyunk ebben az ágazatban, de csak amíg bírjuk a kínai dömpinget

Magyarország az Európai Unió egyik vezető víziszárnyas-termelője, azon belül is az egyik legnagyobb pecsenyekacsa-beszállítója, amelyből a magyar piac egyik legnagyobb termelője, a Bács-Tak Cégcsoporthoz tartozó Hunent Zrt. a főbb nyugat-európai piacokon kívül például Kanadába és Japánba is exportál. Az ágazatnak azonban az elmúlt években olyan kihívásokkal kellett megküzdenie, mint a jelentős károkat okozó madárinfluenza vagy az egyre nagyobb mérteket öltő kínai dömping, amelynek bekerülési árával lehetetlen versenyezni, miközben az infláció, az emelkedő bérköltségek, a stagnáló európai környezetben visszaeső fogyasztás hasonlóképpen sújtja az ágazatot, mint a gazdaság más szereplőit. A cégcsoport igazgatóságának elnöke és résztulajdonosa, Kiss István szerint a további növekedés és a piaci pozíciók megőrzése korszerű állattartó telepek megépítésével, és ezen keresztül az állatjólét növelésével érhető el, mert az ilyen módon piacra kerülő termék minőségével nem tudnak versenyezni a kínai kacsák. Az első ilyen telepet már át is adták, a második átadását pedig jövőre tervezik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×