eur:
410.64
usd:
393.87
bux:
0
2024. december 29. vasárnap Tamara, Tamás
Nyitókép: EASA

Így lehet életben maradni egy gleccserhasadékban két napon át

Egy Németországban élő orosz nőnek sikerült a hihetetlen túlélés - Svájcban.

Két napot és két éjszakát élt túl Svájcban egy gleccserhasadékba zuhant nő, aki megmenekülését a merő véletlennek köszönheti.

A Németországban élő orosz nő sortban,

megfelelő felszerelés nélkül, egyedül ment sétálni

egy Olaszországgal közös határt képező, 4000 méter magas gleccseren a Monte Rosa menedékház közelében a Svájc délnyugati részén fekvő Valais (Wallis) kantonban, ahol egy szűk hasadékba zuhant.

Szerencséjére sérülések nélkül fennakadt egy jéghídon 10-15 méteres mélységben, és még nagyobb szerencséjére két nap és két éjszaka után a közelében haladt el egy Olaszországba tartó alpinistacsoport, amely meghallotta segélykiáltásait és hívta a mentőket - számolt be az esetről szerdán este Facebook-oldalán az Air Zermatt repülő- és hegyimentő vállalat.

A mentőknek sikerült épségben kiemelni az enyhe kihűléstől szenvedő turistát, akit helikopterrel kórházba szállították. A nő testhőmérséklete 34 fokra süllyedt, mire rátaláltak.

A bajbajutott nőt nem keresték, mert eltűnését senki sem jelentette.

"A zermatti hegyimentés történetében 20 éve nem fordult elő hasonló csodás megmenekülés" - írta közleményében az Air Zermatt.

A határgleccser, amelyen az orosz állampolgárságú turista szerencsétlenül járt, 4000 méteres tengerszint feletti magasságban fekszik a Zermatt városa fölé magasodó Monte Rosa-masszívumban. A hegycsoport magába foglalja Svájc legmagasabb csúcsát, a 4634 méteres Dufourspitzét, amely egyben az Alpok és Nyugat-Európa második legmagasabb hegycsúcsa a Mont Blanc után.

Címlapról ajánljuk
Szigethy Gábor: abból nem születik új ország, ha valamit tagadunk

Szigethy Gábor: abból nem születik új ország, ha valamit tagadunk

1981 és 1989 között jelent meg Szigethy Gábor népszerű könyvsorozata, a Gondolkodó magyarok. Olyan írásokat válogatott bele nemzeti nagyjainktól, írástudóinktól, melyek szerzőik saját életének és egyben a nemzet életének sorsfordító helyzeteit, válaszútjait, kérdéseit tudatosították - Szent Istvántól Babits Mihályig. A szerző a megjelent 56 kötet mindegyikéhez megvilágító erejű bevezető esszét írt, és három és fél évtized távlatából újraközölte azokat a júniusban megjelent Ezeréves utazásom című kötetében.
VIDEÓ
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×