Csütörtök éjszaka a Dunántúlon egyre több helyen erősen megnövekszik a felhőzet, és főként az éjszaka második felétől szórványosan zápor, zivatar is kialakul. Ugyanakkor a Dunától keletre csupán kevés fátyolfelhő lesz az égen, hajnalra ködfoltok képződhetnek.
Pénteken is a Dunántúlon lesz sok a felhő, ahol további záporok, zivatarok várhatóak lokálisan jelentős mennyiségű csapadékkal, majd délután fokozatosan csökken a felhőzet.
A keleti országrészben gyengén, illetve közepesen felhős ég valószínű, és csak néhol lehet csapadék. A változó irányú szél mérsékelt marad, csupán zivatarok környezetében számíthatunk átmeneti szélerősödésre.
A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában 12 és 17 fok között alakul, de a felhősebb nyugati tájakon néhol ennél kissé melegebb, míg a derült, szélcsendes keleti vidékeken hűvösebb lesz a hajnal.
A legmagasabb nappali hőmérséklet pénteken 24 és 30 fok között várható, az alacsonyabb értékekkel a Dunántúlon, a magasabbakkal a Tiszántúlon.
A Mediterráneumban igazi nyári idő van
A sok napsütés mellett a csúcshőmérséklet 30 és 35 fok között változik, de a Balkán-félsziget és Spanyolország egyes területein még ennél is pár fokkal melegebb van. Ugyanakkor a Balti-tenger feletti középponttal egy okkludálódott ciklon örvénylik, amelynek középponti részén több helyen esik az eső, néhol jelentős mennyiség is hull.
A ciklon tekintélyes kiterjedésű áramlási rendszerében az átlagnál jó néhány fokkal hűvösebb az idő. Észak- és Közép-Európa felett a jellemző hőmérsékleti maximum 16 és 24 fok között változik. Már a Kelet-európai-síkságról is kiszorult a meleg levegő.
Az Atlanti-óceán partvidékét egy újabb frontrendszer érte el. Az érkező hidegfront előtt Franciaország középső tájain még 29 és 34 fok közé melegedett fel a levegő.