eur:
411.23
usd:
391.87
bux:
80022.31
2024. november 26. kedd Virág

Hogyan segített a futball legyőzni a nácikat?

Az életével játszott az a két férfi, aki a II. világháború során minden kockázatot vállalva közölte a megszállt Guernsey lakosaival az angol labdarúgó-bajnokság legfrissebb eredményeit.

1944. szeptember 10-én jelent meg, 12 példányban az a hírlevél, melyben L.E.Bertrand és Reginald Warley tudatják az olvasókkal, hogy a Chelsea idegenben 4-0-ra verte a Brentfordot, valamint a Stockport County - általános meglepetésre - 4-3-ra legyőzte a Manchester Unitedet az Old Traffordon.

A két - talán ebben az esetben nem túlzás a kifejezés - futballőrült férfi az életével játszott, hiszen a nácik minden bizonnyal azonnal kivégezték volna őket, ha kiderül, hogy tiltott újságot készítenek.

A hírlevélből egyetlen példány maradt fenn, amely a közeljövőben kalapács alá kerül. A két vakmerő szerző aláírásával díszített példány várhatóan több száz font bevételt hozhat.

Richard Westwood-Brookes, az árverést végző aukciósház dokumentum-szakértője úgy vélte: "egyfelől meglehetősen őrült dolognak tűnik, hogy valaki az életét kockáztassa a legfrissebb futballeredményekért, de mögötte komoly pszichológia húzódik meg: ha foci van, normális élet is van".

Címlapról ajánljuk

Nagy Márton az Arénában: a 400 ezres minimálbér 2028-ra már realitás, az egymilliós átlagbérért még küzdeni kell

Kulcsfontosságú a bérmegállapodás, mert reálbér-emelkedés nélkül nincs gazdasági növekedés – mondta Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter az InfoRádió Aréna című műsorában. Beszélt arról is, hogy miért kell ehhez a versenyképesség fokozása, hogy miért előnyös a piaci konszolidáció, és miért éri meg befektetni a akkumulátorgyártásba, sőt a -feldolgozásba is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.26. kedd, 18:00
Nógrádi György
biztonságpolitikai szakértő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×