eur:
410.96
usd:
392.3
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Fülöp Attila, a Belügyminisztérium gondoskodáspolitikáért felelős államtitkára nyilatkozik a sajtónak a minisztérium Báthory utcai épülete előtt 2023. július 10-én. A következő napokban várható hőség miatt életbe lépett a „vörös kód”, ami kötelezővé teszi valamennyi szociális intézmény számára a hajléktalan vagy bajba jutott emberek befogadását.
Nyitókép: MTI/Bruzák Noémi

Nagy arányban vetik alá magukat a "jóember-vizsgálatnak" a gyermekvédelemben dolgozók

A Belügyminisztérium gondoskodáspolitikáért felelős államtitkára szerint alapérdek, hogy megbízható és tiszta emberek szolgáljanak a gyermekvédelemben.

A gyermekvédelmi rendszert az utóbbi két hónapban az öt százaléknál kevesebb dolgozó hagyta el, ami azt jelenti, hogy az állomány 95 százaléka a rendszerben maradt és elfogadta azt a típusú kötelezettséget, hogy aláveti magát a kifogástalan életvitelről szóló, valamint a pszichológiai vizsgálatnak -nyilatkozta a Magyar Nemzetnek Fülöp Attila.

A Belügyminisztérium gondoskodáspolitikáért felelős államtitkára kiemelte: tehát partnerek abban, hogy az első lépést megtegyük és új minőség jöjjön létre a gyermekvédelemben, ez a legfontosabb.

Az államtitkár úgy fogalmazott: "nagyon sok minden elhangzott az utóbbi időszakban, amiket tisztába kell tenni. A július elsején hatályba lépett új gyermekvédelmi törvény minőségi követelményeket határoz meg. A gyermekotthonokban nevelkedő, szülők nélkül maradt gyermekek érdeke és védelme mindennél fontosabb. Csak olyan emberekre bízhatjuk ezeket a gyerekeket és a gyermekotthonok vezetését, akikben bízhatunk, akikről tudjuk, hogy nem azért akarnak kiszolgáltatott gyermekek közelében dolgozni, hogy aztán bántsák, kihasználják őket."

Mint mondta: ezért vezették be az alkalmassági vizsgálatot. Ez a kötelezettség mindenkire vonatkozik, aki szakmai munkát végez, vezetőre és nem vezetőre, így többek között a nevelőszülőkre és a gyermekotthonban dolgozó nevelőkre is.

Az összesen 12 257 emberből mindössze 170-en voltak, akik megtagadták annak az adatlapnak az aláírását, amellyel a Nemzeti Védelmi Szolgálat (NVSZ) felé történő ellenőrzésnek eleget tudtak volna tenni - emelte ki Fülöp Attila. Ez a dolgozók mindössze 1,4 százalékát jelenti.

Az államtitkár szerint "a rendet mindenki szereti, a rendteremtést sokan utálják."

Fülöp Attial hangsúlyozta: létrejön majd egy új minőség a gyermekvédelemben, és azzal már mindenki egyet fog érteni.

Hozzátette: a vizsgálatok teljes megújulást jelentenek abból a szempontból, hogy ki dolgozhat a gyermekvédelemben.

Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×