Az eseményről a szon.hu tudósított. A szakember a többi között arról beszélt, hogy a Felső-Tisza vidékének súlyos vízhiánya több okra vezethető vissza, például folyószabályozás, klímaváltozás, de külön említette a fúrt kutak ügyét is.
Ezzel kapcsolatban úgy fogalmazott: Az engedély nélkül fúrt kutak kérdése hosszú ideje foglalkoztatja a lakosságot, s az újabb döntések értelmében bizonyos mélységig nem is kell engedélyt kérniük az embereknek a kutak létesítéséhez.
A vízügyi igazgatóság azonban maximálisan ellenzi mindezt,
és nagyon jó okunk van ezt tenni.
Sok helyen – köztük a Nyírség számos pontján – nem elegendő a kutakat a talajvíz szintjéig fúrni. A mélyebb talajszinteken úgynevezett vízzáró rétegek vannak, köztük pedig rétegvizek, s ezekkel a kutakkal már a rétegvizeket is megcsapolják. A legnagyobb gond ott kezdődik, hogy akár több réteget is átfúrnak, ráadásul a legtöbb kút nem megfelelő minőségben készül el. Emiatt a talajvíz már alsóbb rétegekben is megjelenik, és hiába tárolnánk mi a vizet a felső rétegben, vagy pótolná a természet, ez nem lehetséges, mert a talajvíz egyszerűen elszivárog – emelte ki Láng István, majd hozzátette: a kútfúrás ezen módja olyan károkat okoz, amiket nem lehet helyreállítani.