eur:
407.97
usd:
375.13
bux:
73837.78
2024. november 5. kedd Imre
Háziorvosi rendelő a sajóbábonyi egészségházban az átadás napján 2021. október 17-én. Európai uniós és hazai forrásból, 168 millió forintból megújult a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Sajóbábony egészségháza és tagóvodája.
Nyitókép: Vajda János

Összevonhatják a tartósan betöltetlen háziorvosi körzeteket

A Belügyminisztérium legfrissebb tervezete új háziorvosi körzeteket hozna létre a praxishiány felszámolása érdekében.

A Belügyminisztérium friss tervezete szerint feloszthatnak a szomszédos háziorvosi körzetek között egy másikat, ha az tartósan betöltetlen marad – írja a Napi.hu.

A kormány honlapján megjelent rendelettervezet szerint a Belügyminisztérium a háziorvosi rendszer átalakításáról szóló törvény kereteit teremtené meg. Méghozzá úgy, hogy új körzetet hozhat létre a praxiskezelő annak érdekében, hogy az alapellátási körzet kialakítható legyen.

A tervezet azt is leírja, hogy fő szabályként a szomszédos körzetbe építik be az alapellátást, ha az adott körzet több mint hat hónapja betöltetlen. Ebben az esetben a háziorvos és az önkormányzat feladata, hogy a szerződést 30 napon belül módosítsa. A rendelettervezetet augusztus 24-ig lehet véleményezni.

Takács Péter egészségügyi államtitkár a Portfoliónak adott interjújában minap azt nyilatkozta, a háziorvosi körzethatárokkal szerinte az a probléma, hogy a mostani struktúra a 80-as, 90-es években alakult ki, a rendszer után az önkormányzatokhoz került a feladat, amik saját körzetet akartak kialakítani, azonban ez szerinte nem működőképes.

Megemlítette, jelenleg is 200-300 fős körzetcserék történnek, a betöltetlen körzetek 70 százaléka pedig nem éri el az 1200 fős szakmai minimumot. Ugyanakkor hozzátette, hogy öregszik a háziorvos társadalom, a kistelepülések elnéptelenedtek, ezzel együtt pedig „luxus, hogy 150-200 főre jut egy praxis”.

Címlapról ajánljuk
Amerika választ: így szavaznak most az Egyesült Államokban

Amerika választ: így szavaznak most az Egyesült Államokban

Az Amerikai Egyesült Államokban november 5-én, kedden zárul az elnökválasztás, a legtöbb tagállamban ugyanis már hetek óta lehet szavazni. A választási rendszer egyik különlegessége, hogy nem közvetlenül az elnökjelöltekre szavazhatnak, hanem államonként eltérő számú elektort választanak, akik végül döntenek az elnök személyéről. Ez azt is jelenti, hogy nem feltétlenül az lesz a következő elnök, akire országosan a legtöbb szavazat érkezett.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×