eur:
408.04
usd:
375.14
bux:
73837.78
2024. november 4. hétfő Károly
Szili Katalin, a Nemzeti Fenntartható Fejlődési Tanács (NFFT) alapítója és tiszteletbeli elnöke beszédet mond a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) fenntarthatósági vállalkozói szemléletformálást célzó alprogram rendezvényén a Normafa Rendezvényházban 2022. december 7-én. A lezárult programban 248 vállalkozás és 46 mentor vállalat vett részt; a tervek szerint a program folytatódik.
Nyitókép: MTI/Szigetváry Zsolt

Négyen az egyetemi kuratóriumot választották a kormányzati megbízatás helyett – itt a lista

A minisztereken túl nyolc kormányzati tisztségviselőt érintett Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter korábbi kérése, hogy mondjanak le az egyetemi vagyonkezelő alapítványokban betöltött pozíciójukról.

Ahogy arról beszámoltunk, Gulyás Gergely a február 9-i Kormányinfón jelentette be, hogy február 15-ig minden, az egyetemi vagyonkezelő alapítványok kuratóriumaiban ülő miniszter lemond ottani tisztségéről. A Miniszterelnökséget vezető miniszter azt is közölte, hogy minden kormányzati tisztviselőnek hasonlóképpen kell eljárnia, azaz február 15-ig döntenie kell arról, hogy a kuratóriumi tagságot vagy a kormánytisztséget tartja-e meg.

Minderre azért volt szükség, mert az Európai Tanács decemberi határozatában aggályosnak és összeférhetetlennek nevezte azt, hogy miniszterek, államtitkárok, képviselők és polgármesterek is tagjai a vagyonkezelő alapítványok kuratóriumainak, és amíg ezen nem változtatnak, addig nem is kaphatnak uniós forrásokat, így sem az Erasmus+, sem a Horizont Európa programhoz nem férhetnek hozzá.

Mint a 24.hu megtudta, voltak, akik a kuratóriumi tagság helyett inkább a kormányzati megbízásukról mondtak le:

  • Bedros J. Róbert miniszterelnöki megbízott
  • Guller Zoltán miniszteri biztos
  • Szili Katalin miniszterelnöki megbízott
  • Wáberer György kormánybiztos

Bedros J. Róbert, a Szent Imre kórház főigazgatója a Semmelweis Egyetemet fenntartó alapítvány tagja. Bár az alapítvány nem reagált a megkeresésre, a lap kiszúrta, hogy bár neve január végén még szerepelt a miniszterelnöki megbízottak listáján, mostanra azonban eltűnt onnan.

Guller Zoltán, a digitális Magyarország Ügynökség létrehozásáért és működtetéséért felelős miniszteri biztos a Budapesti Gazdasági Egyetem kuratóriumának elnöke volt. Ő az alapítvány tájékoztatása szerint kuratóriumi elnökként dolgozik tovább, „miniszteri biztosi pozíciójáról pedig február 14-én lemondott”.

Szili Katalin neve sem szerepel már a miniszterelnöki megbízottak között a kormányzati honlapon, pedig január végén még ott volt, sőt február közepén még Moldovában is tett hivatalos látogatást. Az Országgyűlés volt elnöke a Pécsi Tudományegyetem kuratóriumának tagja.

Wáberer György, a Tokaj-Zemplén térség fejlesztéséért felelős kormánybiztosa, a Tokaj-Hegyalja Egyetem kuratóriumának tagja, és mint kiderült, az is marad. Róla már február 16-án lehetett tudni, hogy megszűnt a kormánybiztosi pozíciója.

Címlapról ajánljuk
Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Az Egyesült Államoknak eddig 45 elnöke volt, a 2020-ban megválasztott Joe Biden sorrendben mégis a 46. A leghosszabb ideig, 12 évig és 39 napig Franklin D. Roosevelt, a legrövidebb ideig, 32 napig William Henry Harrison volt elnök. Érdekességek az amerikai elnökválasztások történetéből.

Elemző a moldovai elnökválasztásról: Maia Sandu pirruszi győzelmet aratott, egyre többen „gyűlölik” a pártját

A kelet-európai országban a hét végén tartották az elnökválasztás második fordulóját, melyet a hivatalban lévő elnök, Maia Sandu nyert meg Alexandr Stoianoglo ellen. Pászkán Zsolt, a Magyar Külügyi Intézet külső munkatársa szerint nem vár könnyű időszak Maia Sandura, mert bár a moldovaiak többsége támogatja az uniós csatlakozást, az elnök pártja egyre népszerűtlenebb.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×