eur:
415.31
usd:
402.49
bux:
81172.53
2025. január 8. szerda Gyöngyvér
Ferenc pápa távozik Budapestről a Liszt Ferenc-repülőtéren 2021. szeptember 12-én. A katolikus egyházfő az 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus (NEK) zárómiséjére érkezett a fővárosba.
Nyitókép: MTI/Koszticsák Szilárd

Heteken belül Magyarországra érkezik Ferenc pápa

Április végén, húsvét után érkezik, amint arról korábban beszélt is.

A Fidesz és a KDNP Balatonfüredre kihelyezett frakcióülésén kérdésre válaszolva erősítették meg a frakcióvezetők a katolikus.ma információit: április végén valóban Magyarországra látogat Ferenc pápa.

A látogatást másfél éve tervezik, és idén húsvét után kerül sorra.

A pápalátogatás programja még nem végleges, de a katolikus portál úgy értesült, hogy Ferenc pápa szentmisét mutat be a Szent István-bazilikában, felkeres egy Mária-kegyhelyet és ellátogat Szegedre. Látogatása több olyan várost és települést is érinthet, ahol korábban pápa még nem járt.

Ferenc pápa legutóbb tavalyelőtt szeptember 12-én járt Magyarországon, a Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus záró szentmiséjét celebrálta a Hősök terén katolikus hívek százezrei előtt. Akkor találkozott Áder János köztársasági elnökel, Orbán Viktor miniszterelnökkel, magyar püspökökkel és más felekezetek egyházi vezetőivel is.

A látogatásról 2021-es pozsonyi utazása alkalmával már említést tett.

Címlapról ajánljuk

Kaiser Ferenc: nem kizárt, hogy a tűzszüneti vonal lesz Ukrajna és Oroszország új határa

Újabb támadást indított az oroszországi Kurszk régió ellen az ukrán hadsereg. Arról, hogy ennek az offenzívának a közelgő amerikai elnökváltás fényében mekkora jelentősége van, az InfoRádió Kaiser Ferencet, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem egyetemi docensét kérdezte.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.01.08. szerda, 18:00
Kaiser Ferenc
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense
Mennyire ellenálló Magyarország gazdasági szerkezete?

Mennyire ellenálló Magyarország gazdasági szerkezete?

A 2020-as évek gazdasági helyzetét sokszor illetik a polikrízis jelzővel. Ez arra utal, hogy folyamatosan olyan események történnek szerte a világban, amelyek gazdasági válságokat okoznak. A negatív hatások országok közötti terjedésének egyik legfőbb okaként említik a túlzott mértékű globalizációt és a gazdaságok kereskedelmi kapcsolatokon keresztüli függőségeit. Egy nemrég megjelent tanulmányban azt jártuk körül, hogy mely gazdasági szerkezet a legellenállóbb a sokkokkal szemben és miként befolyásolja a nemzetközi munkamegosztásba történő bekapcsolódás mértéke ezt az ellenállóképességet.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×