eur:
408.04
usd:
375.14
bux:
73837.78
2024. november 5. kedd Imre
Semjén Zsolt nemzetpolitikáért felelős miniszterelnök-helyettes sajtótájékoztatót tart a Magyar Állandó Értekezlet végén a fővárosi Várkert Bazárban 2019. november 15-én.
Nyitókép: Koszticsák Szilárd

Semjén Zsolt: sajátos modell állt fel egyház és állam között

A nemzet- és egyházpolitikáért felelős miniszterelnök-helyettesnek is jelenése volt a miniszterjelölti meghallgatások alkalmával.

Semjén Zsolt nemzet- és egyházpolitikáért felelős miniszterelnök-helyettesnek a miniszterjelölti meghallgatások során az Igazságügyi bizottság előtt volt jelenése csütörtök kora délután.

A Telex.hu tudósítása szerint elmondta, a magyar egyházpolitikai modell elválik az ortodox világban tapasztalható államegyházi modelltől és a franciáknál látható szeparatista modelltől; Magyarországon egy sajátos, együttműködő modell érvényesül szerinte, amelyben az állam nem avatkozik egyházügyi kérdésekbe, az egyház nem gyakorol közhatalmi funkciókat, de az állam és az egyház elválasztása nem jelentheti az egyház és a társadalom szétválasztását.

Kijelentette, az egyház ugyanolyan közfeladat ellátásáért ugyanannyi forrást kap, mint az azonos feladatot ellátó állami vagy önkormányzati intézmény, ez az oktatásra is igaz - ezzel kapcsolatban kapott a bizottsági ülésen egy DK-s észrevételt, amely szerint működési költségre csaknem négyszer annyi pénzt fordíthat diákonként egy egyházi intézmény, mint egy állami.

Címlapról ajánljuk
Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Az Egyesült Államoknak eddig 45 elnöke volt, a 2020-ban megválasztott Joe Biden sorrendben mégis a 46. A leghosszabb ideig, 12 évig és 39 napig Franklin D. Roosevelt, a legrövidebb ideig, 32 napig William Henry Harrison volt elnök. Érdekességek az amerikai elnökválasztások történetéből.

Elemző a moldovai elnökválasztásról: Maia Sandu pirruszi győzelmet aratott, egyre többen „gyűlölik” a pártját

A kelet-európai országban a hét végén tartották az elnökválasztás második fordulóját, melyet a hivatalban lévő elnök, Maia Sandu nyert meg Alexandr Stoianoglo ellen. Pászkán Zsolt, a Magyar Külügyi Intézet külső munkatársa szerint nem vár könnyű időszak Maia Sandura, mert bár a moldovaiak többsége támogatja az uniós csatlakozást, az elnök pártja egyre népszerűtlenebb.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

A mai nappal pont kerül a számtalan váratlan fordulatot hozó 2024-es amerikai választási kampány végére, és eldől, hogy az Egyesült Államok következő elnökét Donald Trumpnak vagy Kamala Harrisnek fogják hívni. A republikánus és a demokrata jelölt megválasztása is történelminek minősülne: Trump az első bíróság által elítélt bűnözőként, és a legöregebb elnökként kezdhetné második ciklusát, előtte pedig csak egyszer volt arra példa, hogy egy politikust nem egybefüggő nyolc évre küldtek vissza a Fehér Házba. Mindeközben a hivatalban lévő Joe Bident lecserélő Kamala Harris alelnök győzelmével az első (színesbőrű) nőt iktatnák be pár hónap múlva a "szabad világ vezetőjévé". A legfrissebb fejleményekről és választási eredményekről szóló percről-percre tudósításunkat alább követhetik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×