eur:
408.04
usd:
375.14
bux:
73837.78
2024. november 5. kedd Imre
Nagy István agrárminiszter, a Magyar Agrár és Élettudományi Egyetemért Alapítvány kuratóriumi tagja Gödöllőn, a Magyar Agrár és Élettudományi Egyetem (MATE)  ünnepi névadó dokumentumának aláírásán 2021. február 1-jén. Az eddig Szent István Egyetem (SZIE) néven működő felsőoktatási intézményhez csatlakozott a Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ 11 kutatóintézete és gazdasági társaságai, valamint a Debreceni Egyetem Agrár Kutatóintézetek és Tangazdaság Karcagi Kutatóintézete. A MATE fenntartója a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetemért Alapítvány.
Nyitókép: MTI/Kovács Tamás

Nagy István meghallgatása - Élelmiszerválságra készülünk

Magyarország már visszafogta gabonaexportját; a családi gazdaságok és a nagy termelők versenye nem elvárt; nőnie kell a magyar termékek arányának az élelmiszerboltok polcain - ez is kiderült az agrárminiszter csütörtöki miniszterjelölti meghallgatásán.

Nagy Istvánt, a munkáját folytató agrárminisztert csütörtök kora délután a parlament Mezőgazdasági bizottsága színe elé várták, ahol terveiről számolt be.

Meghallgatása kezdetén jelezte, az ukrajnai háború mezőgazdasági hatásai egyelőre beláthatatlanok, le kell majd küzdeni egy globális élelmiszerválságot, biztosítva, hogy a magyarok megfizethető áron jussanak élelemhez.

Célja a magyar termékek arányának növelése a kiskereskedelmi forgalomban, garantálva az egészséget, megfelelve a fenntarthatósági szempontoknak - olvasható a Portfolio.hu tudósításában.

Cél továbbá, hogy minél nagyobb agrárterület öntözése megoldott legyen, illetve az élelmiszer-hozzáférés biztosítása érdekében bár el tud látni az ország 20 millió embert is gabonából, az export visszafogására szükség lesz.

A családi gazdaságok nagyokkal való versengését nem várja el, a támogatásoknál pedig az az elgondolás érvényesül majd, hogy a nagyoknak kell önerő, a kisebbek termelőket pedig partnerségbe kell majd bevonni.

A szakember-utánpótlás terén nagyon bízik a megújult MATE agráregyetem képzéseiben.

Címlapról ajánljuk
Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Az Egyesült Államoknak eddig 45 elnöke volt, a 2020-ban megválasztott Joe Biden sorrendben mégis a 46. A leghosszabb ideig, 12 évig és 39 napig Franklin D. Roosevelt, a legrövidebb ideig, 32 napig William Henry Harrison volt elnök. Érdekességek az amerikai elnökválasztások történetéből.

Elemző a moldovai elnökválasztásról: Maia Sandu pirruszi győzelmet aratott, egyre többen „gyűlölik” a pártját

A kelet-európai országban a hét végén tartották az elnökválasztás második fordulóját, melyet a hivatalban lévő elnök, Maia Sandu nyert meg Alexandr Stoianoglo ellen. Pászkán Zsolt, a Magyar Külügyi Intézet külső munkatársa szerint nem vár könnyű időszak Maia Sandura, mert bár a moldovaiak többsége támogatja az uniós csatlakozást, az elnök pártja egyre népszerűtlenebb.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

A mai nappal pont kerül a számtalan váratlan fordulatot hozó 2024-es amerikai választási kampány végére, és eldől, hogy az Egyesült Államok következő elnökét Donald Trumpnak vagy Kamala Harrisnek fogják hívni. A republikánus és a demokrata jelölt megválasztása is történelminek minősülne: Trump az első bíróság által elítélt bűnözőként, és a legöregebb elnökként kezdhetné második ciklusát, előtte pedig csak egyszer volt arra példa, hogy egy politikust nem egybefüggő nyolc évre küldtek vissza a Fehér Házba. Mindeközben a hivatalban lévő Joe Bident lecserélő Kamala Harris alelnök győzelmével az első (színesbőrű) nőt iktatnák be pár hónap múlva a "szabad világ vezetőjévé". A legfrissebb fejleményekről és választási eredményekről szóló percről-percre tudósításunkat alább követhetik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×